آغاز عملیات اجرایی طولانی‌ترین تله کابین جهان در ارومیه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

معاون سرمايه گذاري و تامين منابع اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از آغاز عمليات اجرايي طولاني ترين تله كابين جهان در اروميه خبر داد.

 

  به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي، داود فرازي با اعلام اين مطلب گفت: عملیات اجرایی فاز یک از ایستگاه اول تله کابین بزرگ ارومیه پس از اخذ مجوز های لازم ، به طور رسمی آغاز شد.

 

 وی با اشاره به شروع عمليات اين پروژه توسط بخش خصوصي  افزود: سرمایه گذار خارجی در اجراي اين پروژه با شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه مشاركت خواهد داشت.

 

فرازي تصريح كرد: پروژه بزرگترین تله کابین جهان در مجموع به طول 36 کیلومتر شامل 15 ایستگاه، محوطه سازی، کارتینگ، پارک آبی و آبنماها، فضاهای سبز ، هتل و سوئیت های اقامتی ، شهر بازی و فضاهای ورزشی ، رستورانها، تالار و اماکن پذیرایی، نمایشگاه و فروشکاه صنایع دستی و هنر های سنتی، ساختمان تجاری همچنین امکانات خدماتی ، رفاهی و تفریحی متنوعی است که از مسیر منطقه گردشگری کوه سیر به طرف روستای بند، سد شهر چایی و پیست اسکی خوشاکو  بصورت رفت و بر گشت خواهد بود.   

 

معاون سرمايه گذاري و تامين منابع اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان همچنين گفت:  مرحله اول از نخستین فاز این طرح ، از کوه سیر تا ارتفاعات مشرف به تفرجگاه بند در مسیری به طول 2 کیلومتر احداث شده كه سرعت تله کابین در این مسیر حدود 6 متر برثانیه خواهد بود و 28 کابین 8  نفره گردشگران را در خط اول جابجا خواهند کرد، براي اجراي اين فاز در حدود پانصد و پنجاه ميليارد ريال برآورد شده است. 

 

فرازي تصريح كرد : فاز يك اين طرح  تا سال آینده آماده بهره برداري براي گردشگران خواهد بود .

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.