تاثیر 50 درصدی اینترنت در رزرو واحدهای گردشگری! (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ "سامانه فروش و رزرواسیون مراکز گردشگری" واژه‌ای نام آشنا برای تمام کاربران اینترنت است که این روزها تبدیل به یکی از روش‌های خرید در حوزه سفر و گردشگری شده‌است.

 خرید اینترنتی یکی از انواع ورود به حوزه سفر است که چند سالی از جا افتادن آن در میان مردم گذشته و توانسته به قوام برسد. در این میان گفته می‌شود نیمی از رزرواسیون واحدهای گردشگری به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

 "محسن قاسمی" از فعالان حوزه گردشگری الکترونیک با اشاره به وجود دو نوع خرید در رزرواسیون اینترنتی گفت: «B2B (Business-To- Business) و B2C (Business-To- Consumer) دونوع خریدی که عنوان شد درخصوص رزرواسیون اینترنتی انجام می‌شود. در واقع در این بخش از یک سو شاهد خرید‌هایی هستیم که فعالان حوزه گردشگری اعم از هتلداران و آژانسداران انجام می‌دهند و از دیگر سو خریدهایی وجود دارند که گردشگر به صورت مستقیم انجام می‌دهد.»

 به گفته او حدود 80 درصد آژانسداران و برگزار کنندگان تور، رزرواسیون و در واقع خرید اقلام سفر خودرا از طریق اینترنت انجام می‌دهند و 90 درصد بلیط‌های چارتر از طریق اینترنت خرید و فروش می‌شوند. حدود 35 درصد عموم جامعه در بخش B2C بسته سفر خودرا تهیه می‌کنند. البته این آمار در بخش خرید بسته‌های تورهای خارجی بیش از آنچیزی است که گفته می‌شود.

 قاسمی درخصوص چگونگی انجام رزرواسیون اینترنتی گفت: «ورود تکنولوژی به زندگی روزمره و حضور پررنگ اینترنت در جامعه سبب سهولت در بخش خرید و فروش اقلام سفر اعم از بلیط وسایل نقیله، هتل و... شده‌است. از این رو شاهد حضور بیشتر هتلداران و آژانسداران در حوزه رزرواسیون اینترنتی هستیم.»

 به گفته این فعال حوزه گردشگری، بیشترین تعداد فروش اینترنتی از آن بلیط اتوبوس و قطار است و هتل‌ها بالاترین حجم خرید را به خود اختصاص می‌دهند.

 با توجه به نوسانات بازار ارز و کاهش سفرهای خارجی به تبع آن رزرواسیون تورهای خارجی کاهش چشمگیری داشته این درحالی است که رزرو اینترنتی هتل‌ها همچنان یکی از مورد علاقه‌ترین روش‌های خرید از طریق اینترنت است.

 به گزارش CHN، برخی از هتل‌ها در رزرواسیون اینترنتی خود تخفیفاتی در نظر می‌گیرند ولی در برخی از مواقع خریدهای آنلاین با همراه شدن کارمزدی که کاربر برای انجام رزرو می‌گیرد افزایش می‌یابد با این حال سهولت خرید از طریق اینترنت سبب شده تا گردشگران گرایش بیشتری به این نوع خرید داشته باشند.

 البته گاهی اوقات خرید‌های اینترنتی به واسطه علایق افراد انجام می‌شود چنانکه ممکن است اقلام موجود در بسته پیشنهادی سفر از نظر مسافر مناسب نباشد از این رو گردشگر به صورت انفرادی اقدام به خرید می‌کند.

در این راستا کاربران با استفاده از فضای مجازی در صدد تهیه بسته سفر خود بر می‌آیند. با این وجود هنوز بسیاری از بخش‌های گردشگری از قابلیت‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد غافل مانده‌اند و بی‌بهره از آن به کار خود ادامه می‌دهند.

منبع : chn.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.