کشف آب انبار دوران قاجار در مشهد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از شبکه ایران، رجبعلی لباف خانیکی با بیان این مطلب افزود: این آب انبار در جریان پیاده رو سازی خیابان امام خمینی(ره) کشف و درهمان ساعات اولیه با حضور یگان حفاظت، فعالیت پیمانکار شهرداری متوقف شد. اما علی رغم اهمیت اثر کشف شده پیمانکار مجری طرح، اقدام به پرکردن فضای داخلی این آب انبارکرد به طوری که آب انبار تماما زیرخاک مدفون شد.

 

وی اظهار داشت: با این وجود پس از هماهنگی ها و مذاکرات صورت گرفته بین این اداره کل و شهرداری مشهد و باتوجه به جایگاه و اهمیت مسئله، بلافاصله دستور تخلیه خاک ها و برگرداندن آّب انبار به حالت اولیه، صادر شد و در پی آن پیمانکار نیز تمامی خاکها و آوارهای داخل آبنار تخلیه کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: با اشاره به اینکه این آب انبار در یکی از گذرگاه های سناباد قدیم و محله سراب واقع شده و به منظور احیاء سازی یکی از نمادهای مشهد قدیم در نظر است این اثر تاریخی را با همکاری شهرداری مشهد احیاء و به عنوان یک جاذبه گردشگری در معرض دید علاقه مندان قرار گیرد.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.