9 پروژه گردشگری مازندران در دهه فجر افتتاح می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: 9 پروژه گردشگری استان به مناسبت دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، سیف‌الله فرزانه اظهار داشت: دو دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، سه واحد پذیرایی، یک واحد مجتمع خدمات بین‌راهی، سفره‌خانه سنتی، جلوکبابی و مرمت مسجد جامع آمل در ایام مبارک فجر افتتاح می‌شود.

 

این مسئول گفت: در هشت پروژه از تاسیسات گردشگری 197 هزار و 280 میلیون ریال اعتبار توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

 

وی افزود: این پروژه‌ها در شهرهای گلوگاه، آمل، عباس‌آباد و تنکابن قرار دارد که به همت بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: با افتتاح این هشت پروژه 71 شغل ثابت و 25 شغل فصلی ایجاد شده است.

 

وی از مرمت مسجد جامع آمل با اعتبار 4 هزار و 500 میلیون ریال به عنوان یکی از پروژه‌های افتتاحی دهه فجر نام برد و افزود: این مسجد یکی از آثار ثبت شده در لیست آثار ملی کشور بوده که متعلق به عصر صفوی است و در دوره قاجار هم مرمت شده و در حال حاضر نیز مرمت این بنای مذهبی استان به اتمام رسید.

 

فرزانه گفت: جاذبه‌های بی‌شماری در استان مازندران وجود دارد که جاذب گردشگران با سلیقه‌های متفاوت است بنابراین به تناسب آن نیز تاسیسات متنوع باید در مازندران فعالیت کنند.

 

وی به اهمیت وجود و فعالیت تاسیسات مختلف گردشگری اعم از هتل، مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی، تفریحی و توریستی تاکید کرد و یادآور شد: این تاسیسات گردشگری و ارائه خدمات مناسب در آن تاثیر مستقیم در اقامت گردشگران دارد.

 

وی گفت: مازندران همیشه از نظر ورود گردشگر قابل توجه بوده است اما موضوع مهم که باعث اقتصادی شدن گردشگری می‌شود مدت اقامت گردشگر است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های تاسیسات گردشگری از وظایف دولت است که بنا به مقتضیات دولت در دست پیگیری است اما ایجاد خلاقیت و برنامه‌های متنوع برای گذران اوقات فراغت گردشگران و طولانی کردن مدت اقامت آنان برعهده بخش خصوصی است.

منبع : میراث آریا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.