تهدید ایتالیا برای استراداد آثارخود از بریتانیا (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ مقامات فرهنگی ایتالیا با شکایت قانونی درمجامع حقوق بین‌الملل، از انگستان خواستند تا آثار باستانی متعلق به ایتالیا را بازگرداند.

 

درپاسخ به شایعاتی در مورد این که یک دلال بریتانیایی آثار هنری موجود در مجموعه آثار متعلق به" رابین سیمز "یک دلال عتیقه جات بدنام را خریده است، مقامات ایتالیا رسما و برای چندمین بار خواستار بازگرداندن حدود 700 اثر باستانی ازاین مجموعه شدند. مقامات مسئول در ایتالیا ابتدا تهدید کردند که این موضوع را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهند. مقامات ایتالیا همچنین مدعی شده‌اند که این اثار به طور غیرقانونی از کشور خارج شده است.

 

شایعات همچنین حاکی از آن است که اشیای مورد نظر در خاورمیانه و به هنگام آغاز به کار موزه‌ها به منظور جبران بدهکاری مالیاتی شرکت ورشکسته "سیمز"، به دولت بریتانیا فروخته شده است.

 

باستان شناس ایتالیایی" کریستوس تسیروگیانیس" درهمین زمینه می‌گوید:«بسیار مفید است اگر مقامات رسمی تمام دولت‌ها نسبت به پرونده سیمز حساس و دقیق باشند طوری که هرکسی بتواند تمام حقایق را درباره سوالات کلیدی مطرح، دریابد.»

 

به گفته اوسوالاتی ازاین گونه که چرا اشیای شناسایی شده از سوی دولت ایتالیا به ایتالیا برگردانده نمی‌شود؟ ویا این که آیا دولت دیگری نیزادعایی مرتبط با این اشیا داشته است یا خیر؟ و اگر چنین است چه تعداد و کدام دولت‌ها هستند، از موضوعات و سوالاتی است که پیرامون این آثار مطرح است.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.