تبدیل قدیمی‌ترین روستای کیش به منطقه ویژه گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از کیهان، طاهره قیومی با اعلام این خبر گفت: روستای باغو در حال حاضر تنها روستای باقی‌مانده در جزیره کیش است که به عنوان منطقه گردشگری در نظر گرفته شده و پس از بازسازی و نوسازی به ساکنان این روستا واگذار خواهد شد.

 

وی افزود: اهالی این روستا که شغل اصلی آنها دامداری است و بخشی از دام زنده مورد نیاز ساکنان کیش را نیز فراهم می‌کنند و به تازگی با تولید عسل و فروش آن به ساکنان و گردشگران، زمینه رونق اقتصادی این روستا را بیش از پیش فراهم کرده‌اند و لازم است که این روستای قدیمی به عنوان یک منطقه ویژه گردشگری تبدیل شود.

 

مدیرکل روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه صدها سال قبل ساکنان کیش در سه منطقه روستایی واقع در بخش‌های جنوب غربی، شرق و شمال شرقی این جزیزه زندگی می‌کردند اظهار کرد: باغو تنها روستای برجای مانده از آن دوران است که در جنوب غربی جزیره کیش واقع شده و بافت سنتی روستا و مسجد آن تا به امروز حفظ شده است.

منبع خبر : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.