برپایی چادرهای اقوام و عشایر ایرانی در میدان آزادی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از کسب و کار، فرزاد قاسم‌زاده دبير جشنواره با اعلام اين خبر از برپايي چادرها و استقرار اقوام ايراني و برگزاري نمايشگاه «فرهنگ و سبك زندگي ايراني – اسلامي» به مدت يك ماه در ضلع شمال شرقي ميدان آزادي خبر داد.

مدير فرهنگي هنري منطقه ۹، هدف از برگزاري اين جشنواره را نمايش جلوه‌هاي فرهنگ و زندگي بومي مردم كشورمان با رويكرد حفظ و احياي سبك زندگي ايراني- اسلامي ذكر كرد و افزود: با عنايت به تاكيدات مقام معظم رهبري بر احياي سبك زندگي ايراني- اسلامي با اتكا به داشته‌هاي فرهنگ بومي، اين جشنواره در آستانه نوروز به مدت يك ماه به صورت گسترده و با بخش‌ها و برنامه‌هاي متنوع در ميدان آزادي تهران برگزارخواهد شد و با برپايي ده​ها غرفه فرهنگي، كارآفريني، صنايع دستي و هنرهاي سنتي، بازارچه خوداشتغالي، ارائه برنامه‌هاي فرهنگي هنري اقوام ايراني، نمايش سبك‌هاي سنتي و اصيل زندگي و اشتغال بومي مناطق مختلف ايران، ضمن ايجاد فضايي نشاط‌انگيز براي شهرنشينان خسته از هياهوي شهري، عرصه‌اي آموزشي براي آشنايي نسل جوان با اصالت‌هاي فرهنگ خودي فراهم خواهد شد.

وي تصريح كرد: هجوم بي‌رحمانه و همه‌جانبه فرهنگ غرب، يكسان‌سازي امروز جهان با تمام توانايي رسانه‌اي و جاذبه‌هاي كاذب، در حال نابودي شيوه‌هاي بومي زندگي همچون زندگي عشايري است و نمايش تنوع موجود در اين شيوه از زندگي در كنار ريشه‌هاي درخشان زندگي ايلي مي‌تواند فرصتي براي رهايي انسان خسته از زندگي شهري وتلنگري براي بازگشت او به هويت اصيلش باشد.

دبير جشنواره فرهنگي هنري اقوام ايراني، معرفي فرهنگ اقوام مختلف ايران با تاكيد بر ارزش‌هاي ديني و فرهنگي و اشاعه و گسترش عناصر مثبت فرهنگي اقوام مختلف ايراني براي تقويت و انسجام نظام فرهنگي كشور را از ديگر اهداف اين جشنواره برشمرد و گفت: ثبت و ضبط علوم، فنون و صناعات سنتي اقوام مختلف ايراني و معرفي آن به مخاطبان براي آشنايي با شيوه عمل پيشينيان و جلوگيري از فراموشي آنها از ديگر محورها و دستاوردهاي اين جشنواره خواهد بود. قاسم‌زاده با تاكيد بر وجوه فرهنگي، هنري، تفريحي و آموزشي اين جشنواره اظهار کرد: سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با مشاركت دستگاه‌هاي مختلف به ويژه معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه ۹، موسسه فرهنگي ايل قشقايي، مجموعه فرهنگي هنري آزادي، سازمان منطقه آزاد تجاري- صنعتي ارس، راديو اقتصاد، فرهنگ سراي كار، سازمان رفاه و خدمات مشاركت‌هاي اجتماعي شهرداري تهران، روزنامه دنياي نوين  كسب و كار، دانشكده كارآفريني دانشگاه تهران، شركت پارس ارتباط و ديگر نهادها و مراكز آموزشي و پژوهشي اقوام ايراني، بسته‌اي از برنامه‌هاي متنوع را در اين جشنواره براي اقشار مختلف و به ويژه نوجوانان و جوانان فراهم ساخته و علاوه بر برپايي غرفه‌هاي متعدد، مجموعه‌اي از ورزش‌ها و بازي‌هاي بومي و سنتي، نمايش‌هاي خياباني و ميداني، موسيقي اقوام، جشن‌هاي عصرانه فرهنگي، مسابقات خانوادگي و گروهي را براي ايجاد نشاط، انس و همدلي بين شهروندان ارائه خواهد كرد. گفتني است دبيرخانه دبير جشنواره فرهنگي اقوام ايراني در فرهنگ سراي رويش به نشاني ميدان فتح، خيابان شهيد واشقاني فراهاني، خيابان شهيد وادي‌زاده ميزبان علاقه‌مندان است و شهروندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره ۶۶۶۸۸۵۵۲تماس بگيرند يا به پايگاه اينترنتي rouiesh. farhangsara. ir مراجعه نمايند.

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.