دیوارنگاری روی دیوار چین با هدف جذب گردشگر (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از  کسب و کار، از چند دهه‌ قبل كه ديوار مشهور چين به يك جاذبه جهاني گردشگري تبديل شد، گردشگران همواره علاقه داشتند روي آن يادگاري بنويسند يا ديوارنگاري خلق كنند.

ديوارنگاري يا گرافيتي به خلق نقش‌ها، اشكال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگوها و كلمه‌ها روي ديوارها يا هر مكان عمومي‌ گفته مي‌شود كه مي‌توانند به شكل نوشتن ساده حرف‌ها تا نقاشي‌هاي استادانه ظاهر شود.

به گزارش گاردين، نوشتن يادگاري روي ديوار چين يا خلق ديوارنگاري توسط گردشگران همواره با اعتراض شديد دولت چين مواجه بوده، اين در حالي است كه گردشگران همواره علاقه زيادي به نوشتن يادگاري روي آثار تاريخي دارند و آخرين مورد آن كه انعكاس گسترده جهاني داشت مربوط به يك گردشگر چيني بود که در مي‌سال ۲۰۱۳ اقدام به نوشتن يادگاري روي بقاياي يك معبد ۳۵۰۰ساله مصري كرد.

اما دولت چين با هدف جذب بيشتر گردشگر از روز يكشنبه نوشتن يادگاري و خلق ديوارنگاري يا همان گرافيتي روي بخش‌هايي از اين اثر تاريخي را آزاد اعلام كرده كه از آن جمله مي‌توان به بخش «موتاينيو» اين اثر تاريخي اشاره كرد كه حاصل آن خلق ۱۰۰ يادگاري طي چند روز توسط گردشگران بوده است.

چين در سال ۲۰۱۳ نزديك به ۴۴۰ ميليارد دلار از محل صنعت گردشگري درآمد داشت.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.