هتل‌های کشور در نوروز 93 افزایش نرخ نخواهند داشت (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – نوروز و تعطیلات آن سفرهای متعدد و به تبع آن دغدغه اقامت را به همراه دارد.

 

از یک سو هتلداران تعطیلات و سونامی سفرهای نوروز را فرصتی برای جبران خسارت یکساله خود می‌دانند از این رو در صدد افزایش نرخ اقامت بر می‌آیند و از دیگر سو مسافران انتظار دارند بتوانند از تعطیلات نوروز با هزینه کرد مناسب بهره جویند.

 

اینگونه است که با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز اخبار متعددی از قیمت‌ها، افزایش یا کاهش نرخ هتلها و مراکز اقامتی در سطح کشور منتشر می‌شود.

 

در این میان گفته می‌شود 6 استان کم مسافر کشور همانند تهران، آذربایجان شرقی، البرز، کرمان، زنجان و مرکزی از 10 تا 40 درصد به مسافران نوروزی تخفیف خواهند داد. اما بقیه استان‌ها نرخ‌هایی که در طول سال 92 ارائه داده‌اند را در نظر خواهند گرفت.

 

«جمشید حمزه زاده» رییس جامعه هتلداران ایران در این خصوص به خبرنگار گردشگری CHN گفت: «نرخ‌گذاری هتل‌های در کشور متفاوت است به طور مثال هتل‌های مناطق آزاد با توجه به قوانین منطقه آزاد شرایط خاص خودرا دارند و همانند سایر هتلهای کشور تعیین قیمت نمی‌شوند.»

 

به گفته او، به غیر از هتلهایی که در مناطق آزاد کشور فعالیت می‌کنند آن تعداد از هتل‌هایی که توانسته‌اند گواهی کیفیت خدمات خود را دریافت کنند و به نوعی استانداردسازی شده‌اند نیز از قیمت گذاری کشوری معاف هستند و با توجه به بازار عرضه و تقاضا قیمت گذاری می‌کنند.

 

حمزه زاده افزود: «تعداد این هتل‌ها در کشور اندک است و بیشتر آنها هتل‌های 4 و 5 ستاره هستند.»

 

رییس جامعه هتلداران ایران درخصوص نرخ هتلها در نوروز 93 گفت: «هیچ یک از هتل‌هایی که شرایط مذکور شامل حال آنها نمی‌شود اجازه افزایش نرخ در نوروز ندارند و باید نرخ‌هایی که در طول سال 92 اعلام شده‌بود در نظر داشته باشند.»

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.