سد سیمره بعد از پایان عملیات کاوش آبگیری می شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

رئیس پژوهشکده باستان شناسی گفت: تا زمانی که کاوش محوطه تاریخی سیمره به‌طور کامل انجام نشود و آثار تاریخی قرارگرفته در محوطه مورد حفاظت قرار نگیرند، سد سیمره آبگیری نمی‌شود.

 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حمیده چوبک با اشاره به  جلسه مشترک مدیران وزارت نیرو با  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: صدور مجوز آبگیری سد سیمره در سال 90 که بدون مطالعه و در نظر گرفتن اهمیت کاوش ها در این منطقه صادر شده بود از ابتدا اشتباه بود.

 

 وی خاطرنشان کرد: سد سیمره از جمله سدهایی است که در اطراف آن محوطه های تاریخی و آثار باستانی ارزشمندی  قرار دارد.

 

وی در خصوص نتایج جلسه مدیران وزارت نیرو با رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: در این جلسه مقرر شد مطالعات و کاوش در این منطقه و بر روی آثار و محوطه های تاریخی در اطراف سد سیمره انجام و بعد از پایان عملیات کاوش و اقدامات حفاظتی آبگیری انجام شود.

 

وی با بیان اینکه در کنار آبگیری سد سیمره یکی از نگرانی های ما تهدیدات سیلابی در این منطقه است تاکید کرد: کاوش ها و اقدامات حفاظت از آثار تاریخی در این منطقه انجام خواهد شد.

 

رئیس پژوهشکده باستان شناسی یادآورشد: کاوش ها توسط پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و اقدامات حفاظتی و مرمتی نیز توسط معاونت میراث فرهنگی در این منطقه انجام خواهد شد.

منبع : میراث آریا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.