آغاز سفرهای 1.5 میلیارد دلاری به ماه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ مدیر سابق ناسا از اجرای برنامه‎ای خبر داد که قرار است  پروازهای سرنشین دار به ماه را پایان دهه جاری راه‎اندازی کند. این خبر 40 سال پس از سفرآخرین انسان به ماه منتشر می‎شود.

 به گزارش رویترز شرکت سرمایه گذاری "گلدن اسپایک" با حمایت "جری گریفین" مدیر سابق پرواز آپولو در"مرکز فضایی جانسون در ناسا" و" آلن استرن " یک دانشمند علوم اخترشناسی و رییس پیشین ناسا، کار اجرای این طرح گسترده گردشگری فضایی را بر عهده دارند.

  درعین حال نام برخی از سیاستمداران ازجمله فرماندار پیشین نیومکزیکو در دوران ریاست جمهوری کلینتون نیز در کناراین پروژه دیده می‎شود.

 بنا به همین گزارش، هدف از این همکاری‎ها ایجاد موج تازه‎ای از پروازهای فضایی در بخش خصوصی عنوان شده است تا افق‎های نوینی در تلاش بشر برای دستیابی به مرزهای ماورای جو گشوده شود.این در حالی است که در سال 2011 آژانس فضایی امریکا شاتل فضایی خود را در تلاش برای کاهش هزینه‌ها از مدار خارج کرد. سازمان فضایی امریکا ، ناسا، با توقف پروازسفینه‎های سرنشین دار وکاهش بودجه، هم اکنون تنها دربخش اعزام ربوت‎های کاوشگر در دیگر بخش‎های منظومه خورشیدی فعالیت دارد.

   شرکت "گلدن اسپایک" که هم اکنون هزینه یک سفر رفت و برگشت به ماه را 1.5 میلیارد دلار اعلام کرده قصد دارد با سرمایه‎گذاری جهت تولید راکت‎های موجود و به کارگیری کارکنان ویژه فضاپیماهای تجاری از هزینه این سفرها بکاهد. 

با این  حال ناسا در پروژه دیگری جهت رساندن خدمات و تجهیزات تخصصی به ایستگاه بین‎المللی فضایی برای یک فضاپیمای روسی نیز همکاری و ماموریت دارد. به این ترتیب دوره تجاری‎شدن سفرهای فضایی با حضور شرکت‎های خصوصی که قصد پرتاب راکت به مدار زمین را دارند، آغاز شده است.

   شرکت "گلدن اسپایک" که هم اکنون هزینه یک سفر رفت و برگشت به ماه را 1.5 میلیارد دلار اعلام کرده قصد دارد با سرمایه‎گذاری جهت تولید راکت‎های موجود و به کارگیری کارکنان ویژه فضاپیماهای تجاری از هزینه این سفرها بکاهد.  این شرکت در نظر دارد تا خدمات پرواز فضایی خود را در اختیار همه ملت‎ها، افراد، شخصیت‎ها، شرکت‎ها و گروه‎های مختلفی که اهداف اکتشافی در فضا دارند، قرار دهد.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.