ایران در جدول 10 بازار بزرگ گردشگری دبی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ امارات که از آغاز سال جاری میلادی، با رشد دو رقمی رشد در اشغال هتل‌ها مواجه بود، امسال بیشترین رونق بازار خود را مدیون سفر سعودی‌ها و 9 کشور دیگر ازجمله ایران است.

 

به گزارش عرب نیوز ایران درجدول ده بازار بزرگ گردشگری دبی، سال گذشته نزدیک به سیصد مسافر تنها به دبی فرستاده است.ایران از این نظر بر چین هم پیشی گرفته است. درحالی که مقامات امارات همانند بیشتر مقاصد گردشگری برای جذب گردشگر چینی بسیار تلاش وهزینه می‌کنند.

 

طبق همین گزارش گردشگران ایرانی تنها در فاصله زمانی ژانویه تا دسامبر 2013 بیش از 277.847 مسافر به دبی فرستاده‌اند.  این تعداد مسافر ایرانی، کشور ایران را در ردیف نهم از جدول بزرگ‌ترین بازارگردشگری دبی قرار داده است.

 

این در حالی است که مسافران عربستان سعودی درردیف نخست این جدول جای دارند و چین در ردیف دهم قرار دارد. این به این معناست که تعداد گردشگران و مسافران ایرانی به دبی درمدت زمان یادشده، از سفر چینی‌ها نیز که اغلب بیشترین تعداد مسافررا دارند، بیشتر بوده است.

 

بیشترمسافران ایرانی را افرادی تشکیل می‌دهند که به دلیل نبود پرواز مستقیم بین ایران و ایالات متحده امریکا مجبور به استفاده از مسیر دبی به امریکا و بالعکس هستند، و از همین رو، سالیانه سود قابل توجهی توسط مسافران ایرانی عاید کشور امارات وبه ویژه دبی و خطوط هوایی و فرودگاه بین المللی آن می‌شود.

 

طبق همین گزارش به نقل از آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دفتر گردشگری و بازاریابی و تجارت دبی عربستان سعودی حدود 1 میلیون و 350 مسافر بیش از همه و سپس کشور هند و بریتانیا و امریکا وروسیه بیشترین تعداد مسافر را به دبی می‌فرستند.

 

کویت ،آلمان و عمان نیز در ردیف‌های بعدی این جدول جای دارند.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.