نجات 60 هزار نفر درسواحل شمال در 10 سال اخیر (گردشگری عمومی)

توضیحات :

برای منجیان غریق در سال جاری نیازمند 5 میلیارد تومان اعتبار هستیم که باید در اختیار استان های گیلان و مازندران قرار گیرد.

از زمان تاسیس این فدارسیون تا سال 69 حدود 5هزار منجی غریق تحت پوشش این سازمان بوده که با برنامه ریزی های صورت گرفته و چاپ کتاب های مختلف و برگزاری کلاس ها تعداد ناجیان به 105 هزار نفر رسیده است و از این تعداد 18 هزار نفر بانوان هستند.

 

در حال حاضر 900 غواص یک ستاره،دوستاره و سه ستاره فعال هستند . 70 مدرس غواصی  و 210 مدرس نجات غریق درجه یک و دو  در فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور فعالیت دارند.

 

طی 10 سال اخیر سواحل گیلان و مازندران و رودخانه های جنوب کشور دارای بیشترین مغروقین بوده اند که با برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد کاهش این امر هستیم.در همین مدت در سه استان شمالی گیلان،مازندران و گلستان 60 هزار نفر از مرگ حتمی نجات یافتند .

 

به دلیل عدم دریافت حقوق متاسفانه شاهد از دست دادن منجیان پرکار و باسابقه هستیم و تنها به ناجیانی با سابقه یک یا دوساله اکتفا کرده ایم.

با توجه به اینکه بهترین تفریح افراد استفاده از جنگل و سواحل است فدراسیون نجات غریق طرح و برنامه نجات غریق طی چند سال اخیر به استانداری ها ارایه داده که متاسفانه تاکنون عملیاتی نشده است.

طی جلساتی که با وزارت کشور صورت گرفته مقرر شده عقب نشینی 60 متری،ساخت و ساز و مسایل فرهنگی ساحل شود و منجیان غریق مجهز به وسایل امداد و نجات شوند.

منبع : گردشگر آنلاین


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.