شنا کردن در خزر ارزش و اهمیت خود را از دست داده است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه ۱۰۰ درصد فاضلاب خانه‌های ساحلی بدون تصفیه وارد دریای خزر می‌شود گفت: این امر موجب آلودگی میکروبی آبزیان شده و در زنجیره غذایی تاثیر گذاشته است.

پروین فرشچی با بیان اینکه هم‌اکنون 100 درصد فاضلاب‌های خانه‌های ساحلی بدون اینکه تصفیه شوند وارد دریای خزر می‌شوند، اظهار داشت: در سال گذشته هیات وزیران وزارت نیرو را موظف به ایجاد تصفیه‌خانه در مناطق ساحلی کرد اما متاسفانه در این‌باره هیچ اقدام عملی را از سوی این وزارتخانه شاهد نبودیم.

معاون سازمان محیط زیست افزود: هیات وزیران وزارت نیرو را موظف کرده بود تا در شهرهای ساحلی که جمعیتی بیش از 30 هزار نفر دارند تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را ایجاد کند.

وی بیان داشت در این‌باره سازمان محیط زیست پیگیری‌هایی را صورت داده به طوری که رئیس سازمان محیط زیست نیز در این خصوص خواستار پیگیری وزارت نیرو بوده است.

وی از دست رفتن اکوسیستم‌ها را از جمله تبعات ورود فاضلاب‌های خانگی به دریای خزر عنوان کرد و بیان داشت البته در پی این مسئله آب‌های ساحلی برای شنا کردن ارزش و اهمیت خود را از دست داده‌اند ضمن آنکه موجب شده تا جلبرگ‌ها نیز در این آب‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.

معاون سازمان محیط زیست یادآور شد: در صورت رشد بی‌رویه جلبرگ‌ها اکسیژن لازم برای موجودات آبزی کاهش می‌یابد و در نهایت مرگ و میر گیاهان و جانوران افزایش پیدا می‌کند.

فرشچی بیان داشت: شرایط مزبور موجب می‌شود زنجیره‌های غذایی تغییر کند.

وی درباره اینکه آیا ورود فاضلاب‌های خانگی به آب‌های ساحلی موجب آلوده شدن ماهی‌ها نیز می‌شود خاطرنشان کرد: بدون شک تداوم این مسئله موجب آلودگی‌های میکروبی خواهد شد و تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش آبزیان خواهد داشت.

منبع : گردشگر آنلاین


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.