پاریس در دست مهاجران دزد افتاده است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین الملل ـ همزمان با آزاد سازی سفر آلبانیانی‌ها ، رومانیایی‌ها و بلغارها و سرازیر شدن جمعیت کولی‌ها به اروپا، پاریس صحنه حضور دزادن کولی شده است.

 

به گزارش دیلی میل همزمان با به صدا درآمدن زنگ کلیسای نوتردام در صبح یکشنبه عید پاک یک توریست هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز بانک ودر فاصله ای کوتاه از این کلیسای جامع پاریس تاریخی ، ظرف چند ثانیه، مورد حمله یک گروه از دزدان شد که حتی قصد پنهانی خود را از سرقت اموال او پنهان هم نمی‌کردند. این توریست که مردی میانسال بود وجود اسلحه را از پشت احساس کرد که توسط یک گروه دزدان که بی پروا سعی می‌‌کنند پولش را از او بربایند، احاطه شده بود.

 

طبق همین گزارش صحنه‌هایی اکنو ن درپایتخت فرانسه بقدری عادی شده که پلیس پاریس هفته گذشته خواستار اخراج سیستماتیک این گروه از مهاجران از کشورهای رمانی و بلغارستان شد. اما این اظهارات سبب خشم شدید گروه‌های خیریه و حامیان مهاجرت شد که این اظهارات را رسوایی و ننگ  فرانسه و نوعی نژاد پرستی و تبعیض نسبت به جوامع فقیر توصیف کردند.

 

این درحالی است که انبوه گروه‌های گدایان و متکدیان که همگی از کشورهای بلغارستان و رمانی به فرانسه آمده‌اند که همه کودکان و ازجمله نوزادان خود را همراه دارند، در نزدیکی بانک‌ها و موسسات خرید در پاریس تجمع می‌کنند. این افراد که ابتدا در حومه پاریس مستقر میشوند به تدریج خو د را به کمپ‌های نزدیک به پارک‌ها و میدان‌ها رسانده و اکثرا سب آزار و مزاحمت برای گردشگران خارجی می‌شوند.

 

یکی از گردشگران که شاهد عملیات سرقت از یک گردشگر درفاصله کلیسای نوتردام و موزه لوور بود می‌گوید: «گروه‌هایی از دزدان که بسیاری از آن‌ها نوجوان هستند، در مناطقی که محل تجمع گردشگران است، روز و شب گشت می زنند. آنان هیچ احترامی برای کسی قایل نیستند و تنها درپی سرقت پول وهرچیز دیگری از مردم هستند. »

 

وی می افزاید: «این دزدان همه جا هستند و مهم نیست که عید باشد یا نه به محض این که گردشگر پول خود را از ماشین خودپرداز بیرون بکشد، همزمان مبدل به یک قربانی سرقت می‌شود.پلیس ها هم می‌ایند و کاری نمی کنند. منطقه کاملا دچار بی قانونی شده است.»

 

این در حالی است که پاریس از محبوب‌ترین شهرهای گردشگری جهان است و بریتانیایی ها بیشترین گروه بازدید کنندگان از این شهر هستند.دراین میان نخست وزیر فرانسه در راستای سیاست اخراج و جمع آوری اردوگاه کولی‌های مهاجر از بلغارستان و رمانی با حملات و تظاهرات شدید گروه‌های حامی حقوق بشر و سازمان عفو بین الملل مواجه شده است که می گوید این کولی‌ها به عنوان شهروندان اروپا حق دارند در اروپا زندگی و کار کنند!

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.