حمام دیوان مازندران را باید دید (گردشگری عمومی)

توضیحات :

نمک آبرود با برخورداری از بهترین روشهای شهرسازی و بهره گیری از کلیه امکانات رفاهی و خدماتی در بهترین نقطه شمال کشور به عنوان قطب مهم گردشگری شناخته می شود.

تله کابین نمک آبرود به عنوان یکی از پرطرفدارترین بخش های این مجموعه گردشگری است. تله کابین با طی مسافتی به طول 2 هزار و100 متر، گردشگران را به قله مدوبن که شاهکار خلقت و نظام آفرینش است، هدایت می کند.

این تله کابین از دیدنی ترین و استثنایی ترین تله کابین های جهان است و ویژگی هایی نظیر40 کابین با پایه های عظیم و مرتفع که بلندترین آن چهل وپنج متر ارتفاع دارد و در طول مسیر آن تا قله مدوبن ، گردشگران با چشم اندازی زیبا از جنگل های سرسبز و دریا که بسیار دل انگیز و روح نواز است مواجه می شوند که در جهان کم نظیر است.

در قله مشرف به انتهای خط دو تله کابین چهار پدیده زمین شناسی با توجه به تاریخ اساطیر ایران نظر کار شناسان را جلب کرد که ابتدا خود چاله دیو حمام بود که در واقع یک پدیده خارق العاده زمین شناسی خاص به شکل یک گودال با دیواره های کاملا صاف و عمودی با صخره های سفید رنگ و پوشش خزه ای به قطر ۳۵مترو عمق۳۰ متر که بر اساس افسانه های محلی آن را به خزینه ای برای حمام دیوان مازندران تشبیه کرده و مشخصات آن نشان می دهد که این پدیده زمین شناسی از فرسایش مستمر نیست.

داستان سازی در مورد اسطوره ها و نماد های فرهنگی یکی از اقدامات مهم و راهبردی در صنعت گردشگری است.

 وجود دو چاه عمیق درجنگل مشرف به مجتمع که به غار های افقی دیگری منتهی می شود و در افسانه های اساطیری شباهت زیادی به افسانه چاه پریان یا مکانی برای سفر به سرزمین پریان را دارد نیز نقش بسزایی در جذب گردشگران به وی‍‍ژه خارجی می تواند در آینده داشته باشد.

منبع : گردشگر آنلاین


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.