سقوط اقتصاد گردشگری روسیه به دنبال بحران اکراین (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ‌ تحولات و بحران جاری در اکراین گردشگری روسیه را با کاهش جدی مواجه کرده است. بحدی که بیش ازیک پنجم گردشگران احتمالی را با توجه به مخاطرات احتمالی سفر به روسیه از این کشور دورکرده است.

 

به گزارش بلومبرگ به نقل از یکی از بزرگ‌ترین موسسات تورگردانی روسیه که دربخش گردشگری خارجی فعالیت دارد، امسال جریان ورود ردشگران خارجی ممکن است به میزان 20 تا 30 درصد کاهش یابد.

 

"الکساندر مکلیاروفسکی" مدیر بخش گردشگران خارجی در گروه گردشگری KMP درمسکو با اشاره به این مطلب می‌افزاید:«بیشتر گردشگران خارجی که به روسیه سفر می‌کنند افراد بازنشسته از کشور امریکا و اروپا هستند که عمدتا نسبت به مخاطرات و اخبار منفی بسیار حساس هستند و هرآنچه راکه دراخبار بشنوندبرای آن ها اهمیت درجه اول دارد و دیگر اهمیتی نمی‌دهند که روسیه تا چه حد زیبا یا امن ممکن است باشد. این توریست‌ها عمدتا افرادی احساساتی و تحت تاثیر تبلیغات هستند و اکنون با توجه به اخبار رسانه ها تصویری خطرناک و بی ثبات از کشور روسیه در ذهن دارند.»

 

الحاق کریمه به روسیه در ماه گذشته و ادامه بن بست درگفتگوی سران کشورهای عضو ناتو درباره سرنوشت اکراین سبب شده که ایالات متحده و اتحادیه اروپا طرح تحریم علیه روسیه را مطرح کنند . علاوه برآن مناقشات رشد اقتصادی 2 تریلیون دلاری را دراین کشور تهدید می‌کند . رشد اقتصادی که دربرگیرنده صنعت گردشگری این کشور نیز هست و سالانه بیش از 2.53 میلیون گردشگر خارجی را بخود جذب می‌کند.

 

طبق همین گزارش" ولادیمیر لسین "صاحب میلیاردر وصاحب شرکت هولدینگ UCL نیز در ایمیلی خطاب به بلومبرگ گفته است که  ده‌ها گردشگر از امریکا و کشورهای اسکاندیناوی اکنون سفر خو در ابه روسیه لغو کرده و وضعیت فروش در بخش گردشگری خارجی کند شده وهمه این‌ها به دلیل تنش های ژئوپلتیکی است که اکنون درجریان است.

 

رشد گردشگران چینی

با این همه در هتل "رویال رادیسون" مسکو در یک آسمان خراشی که دوران حکومت استالین آسمان خراش اکراین نام داشت و تزیینات خارجی آن شامل عناصری از شوروی سابق و نماد داس و چکش است، برخی گردشگران از شرق اروپا و امریکای شمالی برنامه سفرخود را لغو کرده اند و علت این وضعیت تنش‍های سیاسی جاری است.

 

مشتریان تجاری بازار روسیه و جمهوری‌های سابق شوروی  ممکن است  این کاهش و کسادی بازارگردشگری روسیه را تاحدی جبران کنند اما افزایش بازدید کنندگان چینی باتوجه به رشد تعدا دگردشگران روسیه از منطقه شرق و آسیا، بیش از هرچیز احتمال می‌رود که این شکاف را پرکند. 

 

طبق همین گزارش تعداد گردشگران چینی درسال گذشته با 8 درصد رشد به 372000 نفر رسید که آلمان با 380 هزار گردشگر در سال، دررتبه دوم قرار دارد.

 

برهمین اساس جاذبه‌های مهم گردشگری روسیه بیش از هرچیز بر جلب توجه گردشگران چینی تمرکز کرده است. همانند موزه اتحاد جماهیر شوروی در شهر زادگاه لنین یعنی یولیانوسک که توسعه یافته است.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.