بازنگری در انتخابات مجمع بومگردی تا افزایش احتمال معافیت مالیاتی گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – گردشگری در هفته گذشته با اخباری مبنی بر درخواست فعالان بوم‌گردی جهت برگزاری انتخاباتی سالم آغاز شد.

 

درحالی که اواخر سال گذشته نگاه‌ها به سوی اقامتگاه‌های بوم گردی کشیده شده‌بود اما برگزاری نخستین مجمع اقامتگاه بوم گردی کشور خبر ساز شد چنانکه فعالان بومگردی در نامه‌ای خطاب به معاون گردشگری خواستار بازنگری در انتخابات انجام شده شدند.

 

فعالان بومگردی معتقدند این انتخابات بدون اطلاع آنها و بدون معرفی کاندیدا برگزار شده است و وجه قانونی ندارد. در این راستا تعدادی از فعالان این حوزه طی نامه‌ای به «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری از ناگهانی برگزار شدن انتخابات سخن گفتند و جلسه فوق را زیر سئوال بردند.

 

جلسه مجمع اقامتگاه بومگردی کشور را قبول نداریم

«مرتضی رحمانی موحد» نیز پس از بررسی موضوع با تاکید برآنکه وضعیت مجمع اقامتگاه بوم گردی کشور به جد مورد پیگیری قرار گرفته‌است تصریح کرد: «از مدیرکل میراث و گردشگری استان اصفهان خواستیم تا برود و در منطقه جلسه را برگزار کند و آنچه توافق کرده‌ایم را جمع بندی و به ما اعلام کند.»

 

معاون گردشگری با تاکید برآنکه در تاریخ مد نظر جلسه مجمع اقامتگاه بوم گردی کشور برگزار نشده‌است گفت: «با توجه به اطلاعات موجود جلسه مجمع برگزار نشده‌است و چون آنچه برگزار شده در قالب آنچه توافق و اعلام کرده‌بودیم نبوده‌است مورد قبول ما نیست. از این رو جلسه‌ای که در فرمانداری برای حوزه گردشگری برگزار شده‌بود را به عنوان جلسه مجمع اقامتگاه بوم گردی کشور قبول نداریم.»

 

رحمانی موحد تصریح کرد: «مجمعی که برگزار می‌شود باید در چهارچوب تمام ذی نفعان باشد اگر همه حضور داشته باشند فرقی ندارد فرمانداری جلسه را برگزار کند یا مدیرکل میراث و گردشگری استان؛ مهم آن است که توضیحاتی که توافق کرده‌بودیم در جلسه رعایت شود.»

 

زمینه های خوبی برای شکل گیری گردشگری اسلامی در ایران وجود دارد

یادگار گرامی حضرت امام خمینی(ره) گفت: تجلی اصلی شعار سال اقتصاد و فرهنگ در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

 

معافیت مالیاتی بخش گردشگری تا یک ماه دیگر به شورای نگهبان می رود

گویا قرار است پیگیری هتلداران و فعالان بخش گردشگری نتیجه بخش باشد. این طور که رئیس کمیسیون اقتصدای مجلس می گوید که مصوبه مربوط به معافیت کامل فعالان گردشگری تا یک ماه آینده به شورای نگهبان فرستاده خواهد شد».

 

مدت اعتبار ویزای فرودگاهی یک ماهه می‌شود

درحالی که تاکنون مدت اعتبار ویزای فرودگاهی دو هفته بود، معاون گردشگری از افزایش مدت اعتبار این ویزا از دو هفته به یک ماه خبر داد.

 

امداد و نجات در غار، بی متولی بی پشتیبان

البته طی هفته گذشته دومین دوره امدادرسانی در غار با حضور 26 غارنورد حرفه ای برگزار شد. این درحالی است که نه تنها این حوزه متولی در کشور ندارد بلکه جای خالی خانم ها نیز در این دوره آموزشی احساس می شد.

 

این دوره که به منظور آموزش خود امدادی در غار برای غارنوردان حرفه ای برگزار شد با حضور مربیانی از اتحادیه غارنوردی اروپا بود که 4 تن از آنها از بلغارستان و 4 نفر دیگر از اسلوانی هستند.

 

تبادل گردشگر بین ایران و ایتالیا آسان تر می‌شود

گروه دوستی پارلمانی ایتالیا این روزها در ایران به سر می برند. در مذاکرات این گروه با طرف ایرانی موضوعات بسیاری مطرح شده است که یکی از مهمترین آنها تبادل گردشگری بین دو کشور است. به گفته جواد هروی دو طرف در تلاش هستند رفت و آمد گردشگر بین دو کشور را آسان تر کنند.

 

معاونت گردشگری از برنامه های فرهنگی - گردشگری حمایت می کند

معاون گردشگری کشور در نشست با کاروان صلح شهر وایمار آلمان نسبت به برگزاری برنامه های فرهنگی – گردشگری با هدف معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری کشور اعلام آمادگی کرد.

 

می‌توان با توسعه گردشگری اقتصاد در حال رکود کشور را نجات داد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس گزارش های فعالان بخش گردشگری داخلی و خارجی و تحلیل‌های نشریات معتبر خارجی و کارشناسان حوزه گردشگری سونامی گردشگری در ایران در حال وقوع است. سرعت ایجاد زمینه اشتغال و ارزآوری در بخش گردشگری بسیار بیشتر از سایر بخش‌هاست و ما می‌توانیم با توسعه گردشگری اقتصاد در حال رکود کشور را نجات دهیم.

 

آخرین کتاب‌های میراث و گردشگری با تاریخ انتشار 92

درحالی که تب نمایشگاه کتاب تهران داغ است و ناشران با انتشار کتب جدید سعی در معرفی فرهنگ و تمدن ایران دارند، تاریخ چاپ آخرین کتاب‌های میراث و گردشگری توسط انتشاراتی سازمان به تاریخ سال 92 باز می‌گردد که تحقیقات آن به سال‌های پیش‌تر مربوط می‌شود.

 

البته به گفته معاون گردشگری تاکنون بیش از 40 عنوان کتاب برای پژوهش شناسایی شده‌اند که برخی از این کتاب‌ها به سیستم شورای عطف وزارت علوم مربوط می‌شود و مورد حمایت آنها قرار خواهد گرفت. در این میان حدود 15 موضوع را به پژوهشگاه خواهیم سپرد و درخصوص تعدادی دیگر از پژوهش‌ها با انجمن‌های علمی تفاهم نامه امضا خواهیم کرد که با کمک دانشجویان تکمیل شود.

 

ایلام قطب طبیعتگردی می‌شود

پاییز سال جاری استان ایلام درنظر دارد اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را برگزار کند تا با معرفی ظرفیت‌های موجود تبدیل به قطب طبیعتگردی شود.

 

مازندران مرداد سال جاری میزبان همایش توریسم سلامت اکو می‌شود

اولین همایش توریسم سلامت کشورهای عضو همکاری‌های اقتصادی اکو، مردادماه سال جاری به میزبانی اتاق بازرگانی ساری در استان مازندران برگزار می شود.

 

جهانگردان سفرنامه نویس فرانسه به تهران می آیند

همایش «ایران از دیدگاه جهانگردان سفرنامه نویس فرانسوی» به همت انجمن دوستی ایران و فرانسه و بخش خصوصی در صنعت گردشگری کشور در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

 

انبوه سازی هتل‌های دو ستاره مورد حمایت قرار می‌گیرد

با توجه به کمبود هتل و مراکز اقامتی در کشور و افزایش تعداد گردشگران، معاون گردشگری از حمایت مسئولان از انبوه سازی هتل‌های دوستاره خبر داد و گفت: «با توجه به آنکه ساخت این هتل‌ها در زمان کوتاه‌تر و هزینه کمتری انجام می‌شود علاقه مند هستیم تا در کنار ساخت هتل‌های 5 ستاره با توجه به استانداردهای جهانی از انبوه سازی هتل‌های دو ستاره حمایت کنیم.»

 

گردشگران، جادوی بارسلونا را نابود کردند

گردشگری درشهر بارسلونا که یکی از مقصدهای مهم گردشگری جهان به شمار می‌رود، اکنون سبب رنج و خشم سکنه محلی این شهر شده که احساس می‌کنند شهرشان افسون خود را از دست داده است.

 منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.