پیشنهادات یونسکو بمناسبت روز جهانی تنوع فرهنگی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از ایسنا، برگزار کردن نشستی درباره این‌که چگونه فرهنگ‌ها بر همدیگر تاثیر می‌گذارند، یکی از این برنامه‌هاست که با توجه به وجوه مشترک فرهنگها مثل رواج بازی «تخته نرد» در ایران و یونان ممکن است.

 

در متن مربوط به برنامه‌های این روز آمده است:

 

- کودکتان را با قصه‌های سنتی فرهنگ خودتان آشنا کنید و آن‌ها را در هنگام خواب برای فرزندانتان روایت کنید

 

- زبانی جدید را از کسانی که به آن زبان صحبت می‌کنند یاد بگیرید و به طور مرتب با او تمرین کنید

 

- هنگامی که به کشور جدید سفر می‌کنید، با مردم محلی هم‌صحبت شوید و اطلاعاتی را درباره فرهنگ منطقه به دست بیاورید که شاید راهنمای تورتان به آن‌ها توجه نکند

 

- در شهرهایتان جشنواره‌های فرهنگی راه بیندازید و فرهنگ اقلیت‌ها را به نمایش بگذارید

 

- از آموزشگاه‌های موسیقی دعوت کنید که کنسرت‌های موسیقی چندفرهنگی برگزار کنند

 

-از هنرمندان کشورتان که در کشورهای دیگر زندگی کرده‌اند دعوت کنید تا درباره تاثیر مثبت فرهنگ کشور میزبان بر روی آثارشان صحبت کند

 

- دانش‌آموزانتان را تشویق کنید که دوستان مکاتبه‌یی از کشورهای دیگر با پیشینه جغرافیایی و مذهبی پیدا کنند و با آن‌ها درباره تجربه‌ها و تفاوت‌ها و شباهت‌های فرهنگی‌شان گفت‌وگو کنند.

 

تنوع فرهنگی میراث مشترک بشریت است. تنوع فرهنگی منبعی برای نوسازی اندیشه‌ها و جوامع است و از طریق مطالعه فرهنگ‌ها از همدیگر شناخت پیدا می‌کنیم و روش جدیدی را برای اندیشیدن می‌آموزیم. 

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.