دماوند بلندتر؛گردشگر کمتر/فوجی کوتاهتر؛گردشگربیشتر (گردشگری عمومی)

توضیحات :

گردشگر انلاین-محمود نائیجی سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل در جلسه هیئت کوهنوردی این شهرستان گفت:«سالانه کمتر از 5 هزار کوهنورد خارجی برای صعود به قله دماوند با بیش از 5 هزار متر ارتفاع استقبال می‌کنند.قله دماوند 5 هزار و 619 متر ارتفاع  دارد اما سالانه کمتر از 5 هزار کوهنورد خارجی برای صعود از آن استقبال می‌کننداین در حالی ‌است که قله فوجی‌یاما با 3 هزار و 776 متر سالانه پذیرای 500 هزار کوهنورد خارجی است.فاصله زمانی این کوهنوردان از فرودگاه تهران با قله دماوند  تنهاحدود 90 کیلومتر است. این فاصله زمانی در کشور ما نسبت به قله فوجی‌یاما کمتر است و این به دلیل عدم امکانات کوهنوردی و نبود کمپ‌ها و ایستگاه‌ها در مسیرها برمی‌گردد.

 

در رده هفت قله آتش‌فشانی جهان

رئیس فدراسیون کوهنوردی هم در این جلسه حضور داشت.

رضا زارعی در سخانی گفت: مازندران دارای دو خاصه طبیعی با ارزش در کشور است .این استان با وجود دو نعمت دریا و قله دماوند در کشور به لحاظ ویژگی طبیعی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.

قله دماوند در رده هفت قله آتش‌فشانی جهان قرار گرفته است.مهم‌ترین مساله در فدراسیون در امر دماوند موضوع امداد و نجات کوهستانی است .در زمینه کمبودها و کاستی‌های این قله تاکنون بحث جدی از سوی هیچ ارگانی صورت نگرفته است.

منبع : گردشگر آنلاین


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.