سونامی گردشگری بدون تبلیغات ادامه نمی‌یابد (گردشگری عمومی)

توضیحات :
خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - این روزها همه از افزایش تعداد گردشگران ورودی صحبت می‌‌کنند حتا رییس جمهوری نیز در دیداری که با مسئولان سازمان میراث و گردشگری داشت، اعلام کرد حضور گردشگران خارجی در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر شده و این حرکت مثبتی است که می تواند اشتغال هم ایجاد کند.
 
«ابراهیم پورفرج» رییس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران نیز از افزایش تعداد گردشگران ورودی و علاقه خارجی‌ها برای سفر به ایران خبر می‌دهند.
 
به گفته او مراکز اقامتی در تهران، اصفهان، یزد و شیراز پر هستند و دیگر ظرفیت پذیرش ندارند. چراکه وجود آثار تاریخی دو دوره مهم قبل از اسلام و بعد از اسلام در شهرهای اصفهان و شیراز و یزد این جاذبه را ایجاد کرده تا گردشگران مشتاق دیدن این شهرها باشند.
 
پورفرج با تاکید برآنکه تبلیغات بخش خصوصی و دیپلماسی لبخند رییس جمهور توانسته‌اند بازار گردشگری ایران را داغ کنند تصریح کرد: «ما دو دوره تاریخی داریم. یکی شاهکار دوره اسلامی که در اصفهان است و دیگری شاهکارهای دوره قبل از اسلام است که در استان فارس قرار دارد. یزد نیز جز شهرهایی است که شاهکارهای هر دو دوره را داراست. در چنین شرایطی گردشگران مشتاق هستند تا هنگام سفر به ایران حتما از این شهرها دیدن کنند.»
 
اینگونه است که بخش خصوصی و دولتی با حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری و معرفی جاذبه‌های ایران توانستند بازاریابی خوبی در این حوزه انجام دهند و امروز ثمره تمام این تلاش‌ها را شاهد هستیم.
 
رییس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران با بیان این صحبتها افزود: «اما همه آنچه که شاید بتوان از آن به عنوان سونامی در حوزه گردشگری نام برد اگر تبلیغات و بازارداری نداشته باشد ادامه نخواهد یافت و فروکش می‌کند.»
 
پورفرج خاطرنشان کرد: «کمبود زیرساخت‌های گردشگری و هتل از یک سو ورود گردشگر به کشور با محدودیت روبه رو می‌کند و ادامه نیافتن تبلیغات و معرفی جاذبه‌های بیشتر از دیگر سو سبب می‌شود تا ایران تنها برای یک بار مقصد گردشگران خارجی باشد و سفر دوباره دیگری در کار نباشد.»
 
او افزود: «افزایش تعداد گردشگران و بازاریابی از یک نگاه مهم است و بازارداری و حفظ بازار از آن هم مهمتر است. چراکه بدون حفاظت از بازار و بدون امکانات و تسهیلات این روند ادامه پیدا نمی‌کند.»
 
به گفته رییس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران، بازاریابی بدون بازارداری همانند سطلی می‌ماند که کف آن خالی باشد. در چنین شرایطی هرچه آب درون سطل سرازیر شود از کف آن خارج خواهد شد. افزایش تعداد گردشگران ورودی نیز همینگونه است. اگر سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف برای توسعه گردشگری و تسهیل ورود گردشگر هماهنگ نباشند رشدی در گردشگری اتفاق نخواهد افتاد.
 
این تورگردان با تاکید بر آنکه قوانین در حوزه گردشگری نیازمند اصلاح شدن هستند گفت: «درحال حاضر افزایش 2 برابری ورود گردشگر را شاهد هستیم اما بازاریابی و بازارداری در حوزه گردشگری نیازمند تسهیل قوانین است. در واقع بخش خصوصی و دولتی باید درخصوص قوانین جلساتی برگزار کنند تا اگر اشکالاتی در عملکرد وجود دارد اصلاح شود.»
منبع : chn.ir

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.