قیمت محرمانه هتل‌ها از ۳۸ تا ۷۰۰ هزار تومان است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – به دلیل شروع بازی‌های جام جهانی 2014، تعطیلات تابستان امسال زودتر از سال‌های گذشته فراخواهد رسید. در این میان آغاز سفرهای تابستانه را خواهیم داشت و مهمترین دغدغه مسافران که همان اقامت و هزینه‌ایست که باید برای آن پرداخت کنند.

 

فروردین ماه سال جاری بود که طبق ابلاغیه سازمان میراث و گردشگری 20 درصد به نرخ هتل‌ها افزوده شد. اما در نهایت امر هیچ اطلاعیه رسمی از سوی مسئولان درخصوص قیمت‌های مصوب هتل‌ها و مراکز اقامتی منتشر نشد. چنانکه اینگونه به نظر می‌ٰسد نرخ هتل‌ها محرمانه است.

 

اما با تماس خبرنگار CHN با اتحادیه‌ها و جامعه‌های استانی هتلداران نرخ‌‌های مصوب سال 93 بدست آمد. این درحالی است که ماه‌هاست اعلام این نرخ‌ها از سوی معاونت گردشگری و دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری به هفته‌های آینده واگذار می‌شود.

 

«محمد قانعی» رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی با اشاره به افزایش 20 درصدی نرخ اقامت که از 16 فروردین سال جاری اعلام و اجرایی شده‌است تصریح کرد: «با توجه به تورم موجود، قیمتها باید نسبت به سال گذشته 20 درصد اضافه می‌شد از این رو به تمام هتل‌ها اعلام کردیم و آنها نیز موافقت خودرا برای افزای نرخ اعلام کردند. با این وجود مسافران می‌توانند از 50 هزار تومان در هتل‌ یک ستاره تا 300 هزار تومان درهتل 5 ستاره اقامت داشته باشند.»

 

به گفته «حسن مهرور اصلی» رییس هیئت مدیره جامعه هتلداران گیلان نیز اقامت در اتاق دو تخته هتل یک ستاره از 63 هزار تومان شروع می‌شود و تا اقامت در هتل 5 ستاره تاپ با قیمت 204 هزار تومان ادامه پیدا می کند.

 

«عبدالحمید حرمتی» رییس اتحادیه هتلداران خوزستان نیز با اشاره به آغاز فصل گرم درخصوص نرخ اقامت در هتل‌های این استان گفت: «مسافران می‌توانند از 54 هزار تومان برای اقامت در هتل یک ستاره تا 319 هزار تومان برای اقامت در اتاق دوتخته هتل 5 ستاره تاپ هزینه کنند.»

 

«حمید سجادیان» رییس جامعه هتلداران فارس نیز از نرخ هتل‌های این استان خبر داد و گفت: «میانگین نرخ اقامت در هتل‌های فارس از 38 تا 380 هزار تومان است دراین میان اقامت در هتل‌های 2 ستاره حدود 80 هزار تومان، هتل‌های 3 ستاره حدود 100 هزارتومان، هتل‌های 4 ستاره حدود 180 تا 200 هزار تومان و هتل‌های 5 ستاره حدود 385 هزار تومان خواهد بود.»

 

«کریم رسول‌زاده» رییس جامعه هتلداران آذربایجان شرقی نیز از اقامت 66 هزار تومانی در هتل‌های یک ستاره تا اقامت 240 هزار تومانی در هتل‌های 5 ستاره این استان خبر داد.

 

البته به گفته او، برای مسافران تابستان که با تورهای گروهی به آذربایجان شرقی سفر می‌کنند نیز 30 درصد تخفیف در نظر گرفته ‌شده‌است.

 

«مسیح الله صفا» رییس جامعه هتلداران کیش نیز از ضریب اشغال 70 درصدی اقامت در هتل های این جزیره خبر داد و درخصوص نرخ اقامت در هتل‌های جزیره گفت: «مسافران می‌توانند از 120 تا 700 هزار تومان در هتل‌های دو تا پنج ستاره جزیره کیش اقامت داشته باشند.»

 

به گفته او، اما در نهایت امر قیمت‌ هتل‌ها با توجه به بازار عرضه و تقاضا و خدمات مشخص می‌شود. اما نرخ‌های مصوب جزیره مشخص است.

 

«حمید حمیدی» رییس جامعه (نماینده) هتلداران کردستان نیز با اعلام میانگین ضریب اشغال 90درصدی هتل‌های این استان گفت: «اقامت در هتل یک ستاره از 60 تا 75 تومان خواهد بود. مسافران همچنین می‌توانند برای اقامت در هتل دو ستاره از 67 تا 105 هزار تومان هزینه کنند. البته اقامت در هتل سه ستاره از 88 تا 140 هزار تومان خواهد بود و حداکثر قیمت اقامت در هتل چهار ستاره حدود 226 هزار تومان است.»

 

به گزارش CHN، البته باید 15درصد حق سرویس و نرخ صبحانه و 8 درصد مالیات برارزش افزوده را نیز به این ارقام افزود.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.