توریسم عروسی سالانه 12 میلیون مسافر به جهان می‌فرستد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـطبق همین آمارها روزانه در سراسرجهان حدود 115 میلیون جشن عروسی برگزار می‌شود که مجموعا عامل ایجاد 6 میلیون سفر هستند.این آمار به تنهایی اگر درکنار آمار دیگر مربوط به ماه عسل همین تعداد تازه ازدواج کردگان افزوده شود ، برابر با 12 میلیون مسافر است.

 

طبق همین آمارها روزانه در سراسرجهان حدود 115 میلیون جشن عروسی برگزار می‌شود که مجموعا عامل ایجاد 6 میلیون سفر هستند.این آمار به تنهایی اگر درکنار آمار دیگر مربوط به ماه عسل همین تعداد تازه ازدواج کردگان افزوده شود ، برابر با 12 میلیون مسافر است.

 

 

مقامات گردشگری ایتالیا با توجه به آمارهای ارائه شده درهمین راستاقصد دارند به منظور جذب موج جدید گردشگران چینی، برزیلی و روسی به نقشه سفرهای بین‌المللی ، طرح گردشگری عروسی را در توسکانی ایتالیا به اجرا در‌آورند.

 

به گزارش ETN ایتالیا، باتوجه به آمار بالای سفربه مقصدهای مختلف باهدف ازدواج و عروسی، توسکانی قصد دارد برای توسعه سهم خود از بازار گردشگران روسی و چینی و برزیلی با اجرای طرح‌های ابتکاری بر توریسم عروسی و دوچرخه سواری متمرکز شود. طبق همین گزارش ایده توریسم عروسی گردشگری و مهمان پذیری در سال گذشته ارائه شده بود.

 

درتوسکانی با تمرکز بر آمار ارائه شده از تعداد عروسی‌ها در سراسرجهان مطرح شد که نخستین بار در کنفرانس جهانی مدیریت توریسم و سفر ارائه شد، مقامات گردرشگری را به فکر بهره گیری بیشتر از توان بالقوه این سبک از گردشگری انداخته است.

 

به گفته" آلبرتو پروزینی" از مسئولان گردشگری توسکانی که از مناطق جاذبه‌های مهم گردشگری ایتالیاست، سیل گردشگران مرتبط با ازدواج و جشن‌های عروسی در گزارش‌ها وآمار توریسم توسکانی لحاظ نشده اما به عنوان پدیده ای رو به رشد باید در محاسبات وطرح‌های جذب گردشگری درنظر گرفته شود.

 

آلبرتو پروزینی می‌گوید:« تنها در نظر آورید که درامریکا سالانه 2 میلیون جشن عروسی برگزار می‌شود که از این تعداد 500 هزار جشن آن خارج از امریکا برگزار می شود.

 

برگزاری جشن عروسی خارج از کشور اکنون مبدل به یکی از داغ‌ترین گرایش‌ها در بازار گردشگری شده و بنابراین تمرکز بر توریسم عروسی به معنی تمرمکز بر بخش‌هایی است که به طور بالقوه بر طیف از خدمات از اقامتگاه و هتل گرفته تا خیاطی و خدمات لباس شویی و مانند آن استوار است.

 

طبق همین گزارش شهرفلورانس درایتالیا نیز سال گذشته با اجرای طرح‌هایی خاص سال گذشته 700 مهمان از کشور هند به این شهر جذب کرد که برگزاری این مراسم به تنهایی 5 هتل و 35 آرایشگر و 60 گلفروش ، 200 ماشین وخودرو را درگیر تامین خدمات کرد. کل درآمد نیز 8 میلیون یورو بود و این فقط برای یک عروسی بود.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.