«آلماتی»؛ شهری پر از سبزی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

آلماتی از بزرگترین شهرهای قزاقستان بوده که تا سال 1921 از آن با نام «ورنی» در آثار تاریخی مربوط به این منطقه یاد شده‌ است.

این شهر از سال 1927 تا سال 1997 پایتخت قزاقستان بود و طی این مدت به یک منطقه صنعتی و پیشرفته تبدیل شد.

آلماتی با جمعیت بیش از یک میلیون نفری پس از انتقال بخش اساسی نهادهای دولت قزاقستان به شهر «آستانه»، عنوان «پایتخت جنوبی» را نیز به خود اختصاص داده است.

خیابان‌های «آبای»، «فارابی» و پارک «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان از مکان‌های زیبا و دیدنی است که با گل و گیاهان سرسبز در یاد و خاطر هر بیننده نقش می‌بندد.

آلماتی در حال حاضر از بزرگترین مراکز فرهنگی و اقتصادی بوده و تنها شهری در قزاقستان است که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد.

این شهر از مناطق مورد توجه شرکت‌های جهانگردی و گردشگران نیز می‌باشد و مطابق با فهرستی که از سوی نهادهای پژوهشی تهیه شده‌ از جمله 30 شهر گران‌قیمت برای خارجی‌ها عنوان می‌شود.

منبع : گردشگر آنلاین


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.