نهادهای متولی گردشگری در اجرایی شدن طرح سفرهای تابستانه بسیج شدند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به منظور ایجاد انسجام در ارائه خدمات به مسافرین تابستانی و حل معضلات و مشکلات مربوط به سفر در تعطیلات فصل تابستان بسیج شدند. 

به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در سال جدید که با حضور مقامات دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و به ریاست معاون گردشگری کشور در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ مصوباتی همچون بررسی طرح سفرهای تابستانه در دستور کار قرار گرفت؛ بر مبنای این طرح ، برنامه های قابل اجرا همچون استخراج و پردازش آمار و اطلاعات، چگونگی افزایش خدمات سازمان های عضو ستاد ، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، افزایش میزان نظارت و بازرسی ها از تاسیسات و موسسات گردشگری و سایر واحد های خدمات رسان و همچنین به خدمت گرفتن نهادهای فرابخشی وگروههای مردم نهاد و شهرداری ها از جمله مواردی بود که اعضا در راستای تحقق ساماندهی سفرهای تابستانه بر آن تاکید کردند. 

 

در این جلسه با در نظر گرفتن روند اجرایی برنامه ها ، متناسب  با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، بر ایجاد آمادگی سازمانها و ادارات کل  استانی تابعه دستگاههای عضو ستاد مرکزی و حضور هر چه قوی تر در این ایام تاکید شد. 

 

همچنین بر مبنای مصوبات این جلسه تصمیم بر آن شد تا دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با بررسی تجارب سنوات گذشته، مشکلات و معضلات مرتبط با «زیرساخت و حمل ونقل»، « انتظامی، امنیتی و ترافیک»، «بهداشت، سلامت و محیط زیست»، « هماهنگی امور استان ها»، «رفاه و خدمات گردشگری و رسیدگی به شکایات»، «اطلاع رسانی، امور فرهنگی و راهنمایی مسافران» را احصاء و در خصوص راه های رفع آن پیشنهادات خود را ارائه نماید. 

 

گفتنی است هم راستا با پیگیری موضوعات مذکور توسط دستگاههای عضو ستاد مرکزی مقرر شد  کمیته های  تخصصی در زیرمجموعه ستاد های اجرایی خدمات سفر استان ها تشکیل تا ضمن اجرای مصوبات و ابلاغیه های صادره از سوی ستاد مرکزی ، راساً  بر اساس قابلیت ها و توانمندی های استان  در راستای ارتقاء سطح خدمات سفر اقدام لازم را در دستور کار قرار دهد. 

منبع : میراث آریا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.