بیشترین سهم بازدید از مجموعه هخامنشی از آن گردشگران اروپایی شد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی - گردشگری - مسعود رضایی منفرد افزود :آنچه که در سال جاری قابل توجه است روند رو به رشد گردشگران خارجی در این مدت زمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

 

سرپرست پایگاه جهانی تخت جمشید اردیبهشت ماه را پرتردد ترین ماه سال در بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی بر شمرد و افزود: بیشترین آمار گردشگر خارجی با میانگین سنی 55-45 سال، از قاره اروپا با 72 درصد سهم ، قاره آسیا 23 درصد ، و بقیه به ترتیب از قاره اقیانوسیه ، آمریکا و آفریقا بوده است. وی همچنین خاطر نشان کرد از میان گردشگران اروپائی کشورهای ایتالیا، انگلیس، فرانسه، آلمان و از میان گردشگران آسیایی چین و ژاپن بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

 

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد که آمار اعلام شده به ترتیب به اماکن تاریخی تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، موزه تخت جمشید، نقش رجب و برنامه جذاب نور وصدا در تخت جمشید اختصاص دارد.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.