خطر خشک شدن، درختان سعدآباد را تهدید نمی کند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

سرپرست مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با بیان اینکه خطر خشک شدن درختان این مجموعه را تهدید نمی کند گفت: دغدغه کمبود آب با لایروبی قناتهای مجموعه برطرف شده است و هیچ نگرانی در این زمینه در مورد وضعیت درختان سعدآباد وجود ندارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یوسف منصورزاده افزود: حفاظت از درختهای مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد در حال حاضر با استفاده از کارشناسان ارشد در رشته‌های گیاه‌پزشکی و محیط زیست و با همکاری مراکز دانشگاهی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تهیه شناسنامه الکترونیکی و تزریق مواد ارگانیک به درختهای این مجموعه، نتایج مثبتی در پی داشته است، یادآور شد: کمبود آب در سعدآباد یکی از مهمترین دغدغه‌های ما بود که با لایروبی قناتهای مجموعه برطرف شده است.

سرپرست مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد ادامه داد: در حال حاضر درختان خیابان زعفرانیه که به مجموعه سعدآباد منتهی می شوند در معرض خطر خشکسالی قرار دارند.

منصورزاده با بیان اینکه این در ختان در حوزه شهرداری منطقه یک قرار دارد خاطرنشان کرد: در بازدید رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مجموعه سعدآباد موضوع خشک شدن درختهای خیابان زعفرانیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع با شهرداری در میان گذاشته شود.

وی از آمادگی کامل  مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد  برای همکاری با شهرداری و جلوگیری از خشک شدن درختهای زعفرانیه خبر داد.

منبع : میراث آریا

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.