چهارمحال و بختیاری زیر ساخت های توسعه گردشگری را ندارد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 یکی از نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری می گوید این استان با وجود جذابیت های گردشگری فراوان، زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری را ندارد.

 

حمیدرضا عزیزی فارسانی، نماینده اردل، فارسان و کوهرنگ در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN به پتانسیل های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری اشاره می کند و می گوید: استان چهارمحال و بختیاری جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. حدود 10 درصد از آب کشور از این استان تامین می شود. آب استان از نوع آب شیرین و سرشار از مواد معدنی است. همچنین رودخانه های بسیاری در این استان وجود دارد که بهترین بستر برای قایق سواری در رودخانه های خروشان هستند.

 

او با اشاره به آب و هوای چهار فصل استان چهارمحال و بختیاری، به بحث اکوتوریسم اشاره می کند و می گوید: در بحث اکو توریسم پتانسیل های بسیاری مثل دشت لاله ها، آبشارهای طبیعی مانند آبشار شیخ علی خان، کوهرنگ وجود دارد.

 

عزیزی اما در ادامه اظهاراتش از وضعیت گردشگری در استان انتقاد می کند و می گوید که «رسیدگی به وضعیت گدرشگری استان چهارمحال و بختیاری بسیار ضعیف است». او توضیح چنین می دهد «ما با وجود داشتن جاذبه های زیاد گردشگری، زیرساخت های لازم از جمله راه های دسترسی را نداریم. از نظر امکاناتی همچون هتل و مهمانسرا و حتی سرویس های بهداشتی دچار مشکلات جدی هستیم.

 

عضو مجمع نمایندگان استان چهار محال و بختیاری تاکید می کند که «این استان به توجه بیشتری نیاز دارد» و می گوید: با وجود داشتن جذابیت های گردشگری طبیعی و هوای بسیار خوب، اما زیر ساخت ها کم هستند. البته شرایط نسبت به گذشته بهتر شده است، اما هنوز ضعف هایی وجود دارد.

 

او در ادامه از آماده بودن شرایط برای سرمایگذاری سخن می گوید: «با توجه به قانون بودجه امسال که در بند ه تبصره پنج قانون بودجه از صندوق توسعه ملی اعتبار خوبی در نظر گرفه شده است، از سرمایگذاران کل کشور دعوت می کنیم به این استان بیاییند و سرمایه گذاری کنند».

 

این نماینده مجلس در بین اظهاراتش به انتقاد از روسای قبلی سازمان میراث فرهنگی در دولت گذشته نیز انتقاد می کند و می گوید «سازمان میراث فرهنگی در دوره قبل فعالیت خوبی نداشت» . البته او از مدیران سازمان میراث فرهنگی در دولت جدید هم دل خوشی ندارد و می گوید «در دولت فعلی هم در بحث گردشگری واقعاً شاهد اتفاق خاصی نبوده ایم»، با این حال امیدوار است در دولت جدید گردشگری استان چهارمحال و بختیاری شاهد تحولاتی باشد: «نگاه دولت جدید به بحث گردشگری بسیار مثبت است و امیدوارم با نگاه مثبتی که دارند، در استان ما تحول ایجاد شود».

 

عزیزی فارسانی در ادامه اظهاراتش از نبود مدیر در اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری انتقاد می کند و می گوید: چند وقت است میراث فرهنگی و گردشگری استان بدون مدیر اداره می شود. آن هم زمانی که وقت کار است. نگاه این است که از نیروهای توانمند و خوب استفاده و سامان دهی شود. مجمع نماینئدگان هم این موضوع را پیگیری خواهد کرد و تلاش خواهیم کرد با رئیس سازمان میراث فرهنگی جلسه داشته باشیم. همچنین از طریق استاندار هم پیگیری می کنیم که وضعیت مدیریتی در میراث فرهنگی و گردشگری استان ثبات پیدا کند.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.