زیست توپ به «لونیل مسی» داده نشد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – «زیست توپ» همان توپ گردی که تصویر 32 گونه درحال انقراض 32 کشور شرکت کننده در جام جهانی را بر روی خود داشت، پس از سفر به برزیل و دیدار از بازی‌های ایران در جام جهانی 2014 به ایران بازگشت.

 

«زیست توپ» که قرار بود در بازی ایران – آرژانتین توسط جواد نکونام به لیونل مسی داده شود - که البته داده نشد – پس از طی هزاران کیلومتر از ایران تا برزیل ، به وطن بازگشت.

 

«محمدرضا ملامحمد» رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر به CHN‌گفت: «در جلسه‌ای که قبل از برگزاری بازی‌ها برگزار می‌شود و موافقت ناظر بازی و سایر اعضای مجموعه برای این منظور لحاظ می‌شود، عوامل برگزار کننده موافقت خودرا برای اهدای «زیست توپ» به «لیونل مسی» اعلام نکردند. اینگونه بود که «زیست توپ» در بازی ایران – آرژانتین به مسی داده نشد.»

 

به گفته او، ناظران بازی حتا نسبت به تابلو فرش هم اعتراض کردند و اجازه اهدا کردن آن داده نشد چنانکه قرار شد در مراسمی جداگانه این کار انجام شود و در نهایت تابلو فرش به سرپرست تیم آرژانتین داده شد.

 

ملامحمد با اعلام این خبر که در حال حاضر «زیست توپ» به ایران بازگشته و در فدراسیون فوتبال نگهداری می‌شود تاکید کرد: «ایران می‌توانست «زیست توپ» را بدون تشریفات به مسی اهدا کند اما از آنجایی که هدف معرفی گونه‌های درحال انقراض بوده‌است و بار تبلیغاتی و معرفی آن اهمیت داشته‌؛ این کار به زمان دیگری موکول شد. این کار انجام نشد تا «زیست توپ» طی مراسمی خاص اهدا شود و تاثیر تبلیغاتی خودرا داشته باشد.»

 

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال  تصریح کرد: «اهدای «زیست توپ» نیازمند برنامه‌ریزی است که در فرصت مناسب انجام می‌شود. این مشکل از سوی فیفا نبوده‌است و مدیریت قبل از بازی که محدودیت‌هایی ایجاد می‌کنند که کاری انجام بشود یا نشود این تصمیم را گرفت. دلیل خاصی هم ندارد و بیشتر به نظر شخصی و موافقت یک مسئول بستگی دارد.»

 

او خاطرنشان کرد: «قصد داریم درخصوص«زیست توپ» و برنامه‌هایی که برای آن باید طراحی شود  با مسئولان محیط زیست صحبت کنیم. تصمیم نهایی اخذ و اعلام خواهد شد.»

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.