دیوار استانداری مازندران بلندتر شد! (گردشگری عمومی)

توضیحات :

عباس مهدوی-استانداری مازندران هم وارد فاز شکایت از رسانه ها شد.

اداره کل بازرسي و پاسخگویی به شکایات استانداري مازندران  از برخي سايت هاي خبري به مراجع قضايي شکايت کرده است.

چندی پیش سایت جهان نیوز خبری را پیرامون اخطار دولت به چهار استاندار منتشر کرد که در ان نام استاندار مازندران هم به چشم می خورد.چند پایگاه خبری استان هم این خبر را به نقل از جهان نیوز انتشار دادند.

هرچند مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در جوابیه ای محترمانه به مدیر مسئول جهان نیوز این خبر را کذب عنوان کرد ،اما استانداری مازندران به این رویه عمل نکرد و ترجیح داد تا  به جای جوابیه ،برای رسانه ها احضاریه بفرستد.

این شکایت در نوع خود کم سابقه بود و با سیاستها و رویکرد دولت یازدهم همسو نیست.

دکتر روحانی قبل و پس از پیروزی در انتخابات پرشور سال گذشته همواره ایجاد فضای مناسب و مطلوب نقد و پرهیز از هرگونه برخورد سختگیرانه و سرهنگی با رسانه ها تأکید داشته است. وی همواره با زورآزمایی و رفتار قدرت ما با جنبه های مختلف زندگی مردم مخالف بوده است.

این شکایت و بازکردن پای رسانه ها به محاکم قضایی از جنبه های مختلف قابل تحلیل و بررسی است که به برخی از آن اشاره می کنیم.

1- استانداری مازندران از بدو فعالیت دکتر ربیع فلاح به عنوان نخستین استاندار دولت تدبیر و امید در مازندران، نتوانست به تعامل شایسته، ارتباطی صمیمی و دوستانه با اهالی رسانه دست یازد.

ارتباط فعالان رسانه با دولتمردان دولت یازدهم در مازندران، به حد و اندازه ی  روابط رسانه ای باسیدعلی اکبر طاهایی -استاندار قبلی -و هادی ابراهیمی -معاون سیاسی  امنیتی وی نرسید.

مؤلفه ای که موجب شد تا اهالی رسانه همواره  از استراتژی و رویکرد رسانه ای مدیران ارشد دولت دهم در استان به نیکی یاد کنند.

دولت تدبیر و امید به رغم نشاطی که در جامعه ایجاد کرد در حوزه رسانه ای مازندران کارنامه موفقی ندارد .حتی فعالان ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در مازندران نیز به این رویه نقد دارند.

2- دکتر ربیع فلاح د رمدت فعالیت خود از کاریزمای لازم برای رسانه ها برخوردار نبوده است و به رغم دلسوزی وتلاشهای شبانه روزی اش برای توسعه استان، نتوانسته جریان رسانه ای استان را با خود همراه سازد. هنوز هم ابعاد مختلف مدیریتی وشخصیتی دکترربیع فلاح با وجود اخلاق گرا بودن، برای اهالی رسانه ناشناخته و ناپیداست.

3- استاندار مازندران دارای مشاوران پرتعدادی است که با ادله و مستندات کافی می توان بیان داشت که هیچ یک از آنها در ارتباط و تعامل با گروههای هدف خود و انتقال مطالبات و دیدگاههای جامعه به استاندار کارنامه موفقی نداشته اند.

در عرصه رسانه نیز استاندار فاقد مشاورانی زبده و کاربلد برای ارتباط منطقی و سازنده با رسانه هاست . مشاورانی که بتوانند با شناخت ماهیت رسانه و برخورداری از سواد رسانه ای، مؤلفه های بازدارنده را برای جلوگیری از تخریب و نقد غیرمنصفانه اعمال و محقق سازند.

4- فاصله میان اهالی رسانه مدیران ارشد استان دیوار بلندی دارد.

این دوری و ناشناخته بودن در رویایی و تقابل برخی فعالان رسانه ای با لطف الله آجدانی -مشاور رسانه ای قبلی استاندار -سر باز کرد.

آجدانی با وجود تجربه های پربارش در عرصه رسانه ای کشور و دوستان رسانه ای سرشناسی که داشت ،شناخت کافی و لازم را از فضای رسانه ای استان و نگرش های حاکم بر آن نداشت و نتوانست اهدافش را در تعامل با اهالی رسانه محقق کند.

آجدانی اندکی بعد در مسند مدیرکلی دفتر آموزش و پژوهش استانداری با تقویت رویکردارتباطی خود  به دوست و همراه صمیمی اهالی رسانه مبدل شد و استراتژی موفقی را در بهره گیری از رسانه ها برای پایان بخشیدن به انفعال اداره کل پژوهش استانداری به نمایش گذاشت.

5- شکایت استانداری مازندران از رسانه ها همزمان با 14 تیرماه- روز قلم- و در آستانه 17 مرداد -روز خبرنگار -یک اشتباه تاکتیکی بود که دستاوردی برای دولتمردان ارشد استان به همراه نخواهد داشت و ربیع فلاح را در تداوم فعالیتش با چالش و حاشیه های متعددی مواجه خواهد ساخت. موضوع این شکایت از اهمیت خاصی برخوردار نبود و به راحتی با پرداخت صریح و سریع رسانه ای می شد، بی پایه و اساس بودن آن را هویدا کرد.

6- استانداری مازندران فاقد تیم رصد رسانه ای برای اتخاذ تصمیماتی است که بتواند همسویی اهالی رسانه را با سیاستهای دولت رقم زند.

در حال حاضر آنچه روی میز استاندار، معاونین اش قرار می گیرد بریده جراید و پرینت هایی از خبرگزاری ها وسایت هاست که به دلیل مشغله، با نگاهی گذرا و به قول معروف « تیتر وار» مرورمی شوند.

تحلیل و واکاری برخی از تولیدات رسانه ها در استان و ارایه آن به مدیران استان برای بکارگیری در تصمیم و رفتار مدیریتی شان ،ره آوردهای ارزند ه و پرباری به همراه خواهد داشت .

7- شورای اطلاع رسانی دولت در مازندران هم به جلسات استانداری ، صدور احکام و صورتجلسه های اداری ختم شده است. در حالی که جنس و ماهیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با چنین رویه بیگانه است و اساساً آفت اساسی ناکامی اطلاع رسانی موثر ، پویا و فراگیر، نگاه و مؤلفه های اداری و بخش نامه ای است.

8-استاندار مازندران در نشست اخیر شورای برنامه ریزی و بودجه استان اعلام کرد که برای توسعه مطلوب مازندران به  این اعتبارات نباید دلخوش کرد و باید زمینه جلب مشارکت و سرمایه گذاری مردمی را فراهم کرد.استراتژی که بی تردید رسانه ها یکی از ارکان اصلی تحقق ان محسوب می شوند.برخورد قهریه با رسانه های استان،  اسمان سرمایه گذاری را ابری خواهد کرد.

منبع : گردشگر آنلاین


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.