افزايش ماندگاري سفر در استان مرکزي با همکاري بين‌ بخشي در نوروز 92 (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

مديرکل ميراث‌فرهنگي استان مرکزي در جلسه ستاد تسهيلات سفر گفت: افزايش مدت زمان ماندگاري مسافران و بازديد از جاذبه‌هاي طبيعي استان با همکاري و هماهنگي بين بخشي دستگاه‌هاي اجرايي عضو ستاد تسهيلات ميسر خواهد شد.

به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «مجتبي رضواني» در نخستين نشست ستاد تسهيلات سفر با محوريت نوروز 92 گفت: حضور هر مسافر در استان موجب رونق و رشد اقتصادي و اشتغال‌زايي مي‌شود که در اين راستا بايد با طرح‌ها و برنامه‌هاي متنوع و جذاب در مبادي ورودي شهرها زمينه حضور و ماندگاري مسافران نوروزي در شهرها را فراهم کنيم.

وي افزود: با توجه به وجود جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي و معنوي متعدد در استان مرکزي، امسال نيز بايد در سايه اطلاع‌رساني گسترده و معرفي اين جاذبه‌ها، شهر اراک و استان به عنوان مقصد گردشگري مطرح شوند.

رضواني خاطرنشان کرد: با توجه به طرح ملي سفر مهر ، امسال سعي داريم براي مسافران نوروزي زمينه سفر مطلوب و شايسته را مهيا کنيم که در اين باب تمام دستگاه‌هاي خدمات‌رسان و اجرايي به ميدان آمده‌اند تا در اين زمينه تمامي زيرساخت‌ها را مهياي حضور ميليوني گردشگران کنيم.

اين مسوول ادامه داد: تلاش مي‌کنيم با همکاري جمعيت هلال‌احمر، پليس راه، راه و ترابري، شهرداران و مجموعه‌هاي اجرايي و خدماتي با راه‌اندازي مجموعه‌هاي مختلف راهنماي مسافر، گشت‌هاي هدايت و گروه‌ها و اکيپ‌هاي نظارتي سفر ايمن و خاطره‌انگيزي را براي هموطنان در اين استان رقم بزنيم.

مديرکل ميراث‌فرهنگي استان مرکزي از آمادگي براي توزيع هزاران اقلام راهنماي سفر و همچنين آماده‌سازي مراکز خدماتي، پذيرايي و اقامتي خبر داد و گفت: در اين ايام تمام موزه‌ها و فضاهاي تاريخي، باستاني، گردشگري و اماکن ديدني استان مرکزي ارائه خدمات مي‌کنند تا مسافران و گردشگران با تاريخ و فرهنگ با اصالت اين ديار بيشتر آشنا شوند.

وي همچنين از رايزني با آموزش و پرورش براي مهيا کردن فضاهاي خالي مدارس و خانه‌هاي معلم براي اسکان مسافران متعدد و همچنين هماهنگي با صاحبان مجتمع‌هاي آبگرم و مناظر طبيعي با هدف انجام خدمات گسترده‌تر خبر داد.

رضواني تصريح کرد: در طرح گردشگري نوروزي که همه مجموعه‌ها دست به دست هم مي‌دهند تا اسباب يک سفر ايمن را فراهم آورند پليس نيز با فعاليت‌هاي خود امنيت را برقرار کرده و با استقرار در جاده‌ها و محورهاي مختلف سعي خواهد کرد رضايت مردم را فراهم آورد.

منبع : chtn.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.