دولت انگلیس گردشگری حلال در رمضان را توسعه می بخشد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از جمهوری، شهر لندن در تمام طول سال ميزبان گردشگران عرب كشورهاي خاورميانه است، به ويژه در تعطيلات تابستان كه تعداد گردشگران افزايش چشمگيري پيدا مي‌كند، اما تابستان امسال در لندن با ماه مبارك رمضان مصادف شده است؛ با اين حال تعداد گردشگران عرب اين شهر نسبت به سال قبل تغيير چنداني نكرده است.

به گزارش شبكه "العربي الجديد"، لندن شهر مورد علاقه بسياري از گردشگران كشورهاي حوزه خليج‌فارس در طول سال است. اين شهر در تعطيلات تابستاني كه درجه حرارت در منطقه خليج فارس افزايش مي‌يابد، به دليل برخورداري از آب و هواي معتدل مورد استقبال تعداد بيشتري قرار مي‌گيرد.

گردشگران عرب هم به همين دليل ترغيب مي‌شوند در ايام گرم سال به لندن سفر كنند.

"سعد الخفاجي‌"، مدير يكي از آژانس‌هاي مشهور گردشگري لندن در اين‌باره گفت: امسال بسياري از گردشگران خيلي زودتر از موعد سال قبل براي رزرو بليت دست به كار شدند. اين گردشگران علاقه داشتند پيش از آغاز ماه رمضان به لندن سفر كنند و ماه رمضان را در كشور خود باشند. در كنار اين گروه افرادي هم وجود دارند كه ترجيح مي‌دهند در طول ماه رمضان به لندن سفر كنند و اين هم بيشتر به خاطر آب و هواي معتدل اين شهر نسبت به كشورهاي مبدا است. علاوه‌بر اين، خدمات پرواز ويژه‌اي كه به گردشگران مسلمان و روزه‌دار در طول سفر هوايي و يا در زمان حضور در فرودگاه‌ها ارائه مي‌شود اين گردشگران را به اين سفر ترغيب مي‌كند.

اقليت مسلمان انگليس يكي از بزرگترين اقليت‌هاي مسلمان ساكن غرب اروپا است و شهر لندن به يكي از مقاصد توريستي نمونه در اين زمينه تبديل شد كه خدمات خوبي را به گردشگران روزه‌دار ارائه مي‌دهد و آنها در طول سفر احساس آسايش و امنيت مي‌كنند.

"آنيك لابوشاين"، مدير حوزه گردشگران خليج در سايت "visit Britain" مي‌گويد: لندن يكي از شهرهايي است كه در آن فرهنگ مختلف جهان به ويژه فرهنگ كشورهاي خاورميانه تلفيق شده است؛ به طوريكه گردشگران در سفر خود با ساكنان عرب و مسلمان اين شهر برخورد مي‌كنند و با آنها آشنا شده و در كافه‌ها به گفت‌وگو مي‌نشينند. اين گردشگران به راحتي مي‌توانند از رستوران‌ها و فست‌فودهايي كه غذاها و خوراكي‌هاي حلال تهيه مي‌كنند استفاده كنند. همچنين در مناطقي كه تعداد گردشگران بيشتر است مراكز فروش گوش حلال به وفور وجود دارد.

بسياري از هتل‌ها هم برنامه‌هاي خود را با گردشگران روزه‌دار تطبيق داده و براي جلب رضايت اين گروه وعده‌هايي غذايي در ساعات پاياني شب و ساعات پاياني روز ارائه مي‌دهند. همچنين اين هتل‌ها با استخدام كاركناني كه مسلط به زبان عربي هستند سعي در ارائه خدمات بهتري دارند.

در پايان ماه رمضان هم برخي ميادين شهر لندن شاهد برگزاري جشن ويژه‌اي براي روزه‌داران در عيد فطر است. در اين جشن موسيقي زنده غذاها و شيريني‌هاي مشهور كشورهاي مختلف و مسابقات و برنامه‌هاي ويژه‌اي براي كودكان ارائه مي‌شود. 

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.