افزایش 5 برابری مالیات برای 83 میلیون گردشگرفرانسه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ لایحه افزایش 5 برابری مالیات برای گردشگران در فرانسه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری جهان با اعتراض شدید فعالان صنعت گردشگری مواجه شد.

 

به گزارش" ژورنال دمانشه" لایحه افزایش 5 برابری مالیات‌ها بر گردشگری درمراحل اولیه روند کاری خود توسط حقوقدانان مجلسی درحال بررسی است. طبق این لایحه میزان مالیات از میزان کنونی یعنی 1.5 یورو به هشت یورو بابت کرایه هر اتاق در هتل ها افزایش می‌یابد.

 

لایحه پیشنهادی، همچنین شامل مالیات دو یورویی بابت یک شب اقامت درمنطقه "له دفرانس " درحومه پاریس است که هدف از وضع این میزان مالیات تامین بودجه برای سرمایه گذاری در ساخت وتجهیز سیستم حمل و نقل عمومی است.

 

 این درحالی است که میزان پولی که سالانه توسط گردشگران دراین کشور خرج می شود از 36 میلیارد یورو نیز بیشتر است و این میزان درآمد جدا از میلیاردها یورو درآمدی است که از محل اقامت و تفریح و خدمات دیگر گردشگران عاید اقتصاد فرانسه می شود.

 

این لایحه از آغاز پیشنهاد با مخالفت فعالان صنعت گردشگری مواجه شده است."فردریک پیره" از پیشروان گروه‌های لابی صنعت توریسم در فرانسه اعلام کرده است که از ارائه این لایحه بدون هرگونه مشورتی تنظیم شده بشدت ناراحت است. وی یادآور شد که قطعا چنین لایحه‌ای که تنها ظرف 24 ساعت مطرح شده نمی تواند مورد قبول باشد آن هم درحالی که از پیش هیچ مشورتی با صنعت گردشگری نشده است.

 

وی همچنین یادآور شد که امکان ندارد که صنعت گردشگری فرانسه زیر بار چنین مالیاتی آن هم به 5 برابر میزان کنونی برود.ازدیگر سو برخی مقامات دولت فرانسه از جمله وزیر امورخارجه فرانسه هم روند سریع وناگهانی این لایحه را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

 

فرانسه سالانه 83 میلیون گردشگر جذب می‎کند و صنعت گردشگری در 7 درصد از کل تولید ناخالص ملی کشور سهم دارد. میزان پولی که سالانه توسط گردشگران دراین کشور خرج می شود از 36 میلیارد یورو نیز بیشتر است.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.