وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها باید به تعهداتشان نسبت به گرد و غبار عمل کنند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی - گروه مجلس: ناصر سودانی، نماینده اهواز و باوی در گفت و گو با خبرگزاری CHN به گرد و غبار در شهرهای استان خوزستان اشاره می کند و می گوید که این گرد و غبار نتیجه تغییرات دما، خشکی هوا و عدم بارش باران به شکل متوالی است که سبب خیزش گرد و غبار می شود.

 

او با بیان این که در گذشته کارهایی برای جلوگیری و مهار گرد و غبار انجام شده است، می‌گوید: «در گذشته کارهایی انجام شده است، اما این کارها به اتمام نرسیده است.

 

به گفته نماینده اهواز و باوی «اگر وزارتخانه ها به تعهدات خودشان درباره کاشت نهال، مالچ پاشی و رسیدگی به موضوع بیابان زدایی عمل کنند، ما با این شدت با پدیده گرد و غبار روبرو نخواهیم شد. یکی از وزارتخانه های اصلی در ارتباط با این موضوع وزارت نفت است که پروژه های تعهدی دارد. همچنین وزارتخانه های جهاد کشاوری و نیرو و سازمان محیط زیست با این موضوع در ارتباط هستند.»

 

به گفته سودانی گرد و غبارهایی که به آسمان شهرهای استان خوزستان می آیند، دو منشاء دارند. او می گوید: «اصلی ترین کانون های خیزش گرد و غبار خارج از کشور است. کشورهایی مثل عراق و عربستان. اما خشکی تالاب ها و برخی نقاط بحرانی در داخل هم گرد و غبار را به اوج خودش می رساند. حرکت از خارج کشور آغاز می شود و در کانون های بحران زای داخلی تکمیل می شود.

 

این عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان این که برای خروج از این بحران باید وضعیت در کشورهای عربستان و عراق مورد توجه قرار بگیرد، توضیح می دهد: «به دلیل برخی محدودیت ها نمی توان منشاء گرد و غبار خارج از ایران را کنترل کرد. کشوری مثل عربستان اجازه کار در جهت بیابان زدایی را نمی دهند. دولت این کشور هم اقدامی انگیزه ای ندارد و اقدامی در این راستا انجام نمی دهد. در عراق هم نا امنی ها باعث شده تا نتوان کاری انجام داد و وضعیت بدتر شود.»

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.