برج آزادی به مرکز موزه‌های کشور تبدیل می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از آرمان، نشست مشترک شورای شهر تهران، بنیاد رودکی، میراث فرهنگی و شهرداری تهران برای ساماندهی میدان آزادی و برج آزادی در کتابخانه این برج قدیمی شهر صبح دیروز برگزار شد. حجت‌الاسلام میثم امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در این نشست با تأکید بر عزم راسخ شهرداری برای ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در این برج گفت: امیدواریم به واسطه تفاهمنامه موجود میان میراث و وزارت ارشاد و شهرداری تهران شاهد تحقق اهداف اجتماعی درخصوص این برج باشیم. 

او با تاکید بر سه هدف تست هاوت، سبک زندگی و مدیریت تغییرات فرهنگی در شهر تهران، گفت: میدان آزادی وعده گاه انقلابی بوده است که بزرگ‌ترین تجمع در دهه فجر در آن رخ می‌دهد و از این منظر دارای هاوت ملی نیز است. 

بهرام جمالی، مدیرعامل بنیاد رودکی نیز با بیان اینکه از نظر کالبدی برج آزادی باید بستر فعالیت‌های غرب تهران باشد، گفت: به دلیل مشکلات عمرانی موجود انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در برج آزادی با بحران مواجه شده این درحالی است که اگر تعامل لازم صورت بگیرد، برج آزادی به قطب فرهنگی در غرب تبدیل می‌شود. 

جمالی با اشاره به ظرفیت تاریخی و فرهنگی برج آزادی اظهار کرد: اگر مشکل دسترسی شهروندان به برج حل شود، این برج می‌تواند به قطب گردشگری و فرهنگی تبدیل شود. غلامحسین شاهعلی، رئیس برج آزادی با اشاره به اینکه سه سال است مدیریت این برج را برعهده دارد، در این نشست، گفت: مهم‌ترین معضل برج آبریزش آن است که تا کنون 300 گزارش در رسانه‌ها در اینباره تهیه شده است. او مشکلات عمده برج آزادی را بحث تأسیسات، آبریزش و قدمت بنا عنوان و بیان کرد: با توجه به مرکزیت فرهنگی برج آزادی مسئله دسترسی به برج تبدیل به یک معضل شده است اما با توجه به اهمیت این مرکز فاخر و تاثیرگذار فرهنگی نیازمند تعامل در عرصه مدیریت شهر برای حل مشکلات آن هستیم. 

او موضوع زمان را در حل مشکلات برج آزادی مهم توصیف کرد و گفت: تعمیرات سال 86 فایده نکرده است و آبریزش‌ها بیشتر شده است‌. رئیس برج آزادی بابیان اینکه هم اکنون روزانه 800 بازدید کننده از برج آزادی داریم، تاکیدکرد: اگر هم‌افزایی و تعامل جدی باشد و خروجی‌ها از روی کاغذ به عمل تبدیل شود، تعداد بازدیدکننده در این برج به 2 هزار نفر افزایش می‌یابد. 

منبع : ایستا

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.