توریسم سرخ در چین (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ حزب کمونیست چین با بیش از 1میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش گردشگری سرخ طی دهه گذشته درصدد توسعه سایت‌های گردشگری بوده که یک کارمند ساده چینی میتواند آزادانه به آنجا رفته ودر بخش‌هایی از نواحی مرتبط با انقلاب کمونیستی چین همانند تونل‌های مخفی و یا نواحی انباشته از سلاح‌های جنگی وقت بگذراند.

 

 

یا آنکه بابرخی افراد که به شکل عجیبی شبیه به "مائو تسه دونگ" رهبر پیشین چین کمونیست است عکس بگیرند. به مجموعه این فعالیت ها توریسم سرخ گفته می شود، و پکن امیدوار است نسل جدید و رفقای امروز حزب کمونیست درک بهتری از تاریخ انقلاب در سرزمین مادری‌شان داشته و درک کنند که این حزب کمونیست بود که این کشور را بزرگ و قدرتمند کرد.

 

درگذشته چنین پول و سرمایه‌ای می‌توانست تنها صرف ساختن آرامگاهی ملال آور با انبوهی از خاطرات غبار گرفته از جنگ‌هایی که در قرن گذشته میان چین و ژاپن و یا کمونیست‌های چین و مخالفان داخلی شان صرف شود. اما اکنون حزب کمونیست چین درنهایت به این نکته دست یافته که القای حس میهن دوستی به مردم با زور ناممکن است و ارائه درس‌ها و معرفی دستاوردهای تاریخی این حزب از طریق گردشگری سرخ بسیار سرگرم کننده و درعین حال موفق‌تراست. 

 

در راستای چنین هدفی در دهه گذشته نوعی برنامه گردشگری یک هفته‌ای برای استراحت و دوری موقت از شغلی پرتنش و خسته کننده، پکن بسته‌های گردشگری برای آشنا شدن با دستاوردهای باشکوه حزب کمونیست چین را به مردم خود عرضه می‌کند.

 

تور گردشگری قرمز شامل برنامه‌های متنوع همانند تجربه یک روز از زندگی مائو تسه دونگ است که در آن جوانان شرکت کننده در تور در شرایط جنگی سربازان چین کمونیست در نبرد با گروه‌های مختلف ازجمله ژاپنی‌های متخاصم قرار می‌گیرند و مجبور می‌شوند همانند آن‌ها در شرایط سخت بخوابند و زندگی کنند.

 

همچنین شامل انواع برنامه‌های نمایشی و درامهای مالتی مدیا است که طی آن سربازان ژاپنی برعلیه شهروندان معصوم وبی‌گناه چینی حمله می‌کنند . نوعی نمایش با شرکت تماشاگران که بازی صدا و نور نشان می‌دهد که سربازان ژاپنی چگونه دربرابر چینی‌های بی گناه از پای در می‌آیند. نمایشی که درآن حتی نشان داده می‌شود که یک سرباز ژاپنی با استفاده از یک کودک چینی به عنوان نشانه درتمرین تیراندازی استفاده می‌کند. 

 

این نمایش‌ها البته اقدامی مفید برای پکن است اگر قصد دارد که با توکیو برسر جزایر مورد اختلاف دوباره وارد جنگ و تخاصم شود و آتش دشمنی را در میان چینی‌ها بر علیه همسایه ژاپنی برانگیزد.

 

با این حال سرمایه گذاری در گردشگری سرخ بی شک حرکتی هوشمندانه برای حزبی است که به طور فزاینده‌ای می‌کوشد خود را در سمت درست و صحیح وروشن تاریخ نشان دهد. اما پکن درعین حال با مشکلات دیگری هم مواجه است و آن برتری بازیکنان آموزش دیده ژاپنی دربرابر چینی‌هاست که در مسابقه قهرمانی ماهجونگ اروپا از 5 مقام ،رتبه چهارم را بدست آوردند درحالی که چین که خود مبدع و مبتکر اصلی این بازی است، به رتبه 30 رسید!

 

شاید مقامات پکن دریابند که توجه به این برتری‌ها بیشتر از شلیک کردن به سرباز ژاپنی در صحنه‌های درام و تاتر بر مخاطبان جوانشان اثر بگذارد.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.