طرح'عمره + توریسم' پس از مراسم حج اجرامی‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ‌ طرح عمره + گردشگری که به عنوان یک طرح توریستی به حجاج اجازه می‌دهد از مراکز گردشگری و جاذبه های توریستی عربستان بازدید کنند، امسال بلافاصله پس از مراسم حج تمتع آینده آغاز می‌شود.

 

به گزارش عرب نیوز مقامات گردشگری و آثار باستانی عربستان سعودی با هدف جذب مهاجران و کارکنان و شاغلان عرب در خارج از این کشوراین طرح را با همکاری و حمایت وزارت کشور و وزارت خارجه عربستان سعودی به اجرا درمی‌آورند.

 

شاهزاده" سلطان بن سلمان" مدیر کمیسیون گردشگری و آثار باستانی عربستان با اعلام این مطلب افزود که درحال حاضرویزای گردشگری به دلیل فشار زیادی که بر صنعت گردشگری داخلی است صادر نمی‌شود و اجرای این طرح موکول به توسعه زیرساخت‌ها و تسهیلات لازم شده است.

 

او یادآور شد که برای حمایت از بخش‌های هتلداری و گردشگری در کشور که قادر است هزاران اشتغال درکشور ایجاد کند به مقامات وزارت دارایی عربستان فشارلازم را وارد خواهد کرد. 

عربستان در سال 2010 نیز اجرای برنامه‌ای ‌10 ساله را آغاز کرد که با اجرای آن تعداد گردشگران این کشور چند برابر شده و تعداد شاغلان در صنعت گردشگری عربستان از رقم فعلی 457 هزار نفر به دو میلیون نفر می‌رسد.

به گزارش عرب نیوز، مدتی قبل نیز دولت عربستان از تشکیل سازمان ویژه‌ای در راستای جذب بیشتر گردشگر و به ویژه سرمایه‌گذاران به این کشور خبر داد و اقدامات ویژه‌ای نیز برای توسعه گردشگری کشاورزی، تبدیل تعدادی از روستاهای تاریخی عربستان به مقاصد گردشگری با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و راه‌اندازی چندین موزه صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر برنامه‌های زیادی در جهت توسعه صنعت هتلداری در این کشور در دست اجرا است که در قالب آنها تا پایان سال ‌2014، ‌21 هتل بین‌المللی در عربستان احداث خواهد شد.

درحال حاضر حدود ‌51 درصد گردشگران عربستان گردشگران داخلی، ‌23 درصد گردشگران مذهبی و مابقی گردشگرانی هستند که برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی عربستان به این کشور سفر می‌کنند. 

صنعت گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی در کنار صادرات نفت و گاز از منابع اصلی درآمد دولت عربستان محسوب شده و در حدود ‌20 تا ‌25 درصد نیروی کار این کشور در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند. 

طبق گزارش های موجود زائرین ایرانی که بصورت تمتع و یا عمره در سال 2008  به مکه رفته اند 1.937.000 نفر بوده اند که مجموعا مبلغ 4.879.000.000 دلار یا بعبارتی قریب به مبلغ پنج میلیارد دلار درآمد عاید اقتصاد کشورسلطنتی عربستان کردند.ایران مقام سوم را در اعزام گردشگر مذهبی به عربستان دارد و با این حال بدترین وتوهین آمیز ترین رخدادها و رفتارهانیزدراین کشور همواره با زایران ایرانی رخ داده است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.