کمیسیون عالی گردشگری، پرونده «تعطیلات رویایی» را بررسی می‌کند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری –جام جهانی 2014 به پایان رسید اما حکایت سفر به برزیل همچنان باقی مانده‌است چراکه مسافران این جام جهانی از آژانس منتخب فدراسیون فوتبال به دلیل عمل نکردن به تعهداتش شکایت کردند.

 

به همین واسطه بود که «رجبعلی خسروآبادی» مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در نخستین گام از حکم تعلیق این آژانس بر اساس گزارش شورای معاونان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته‌ی فنی خبر داد که در نهایت قرار شد قبل از لغو مجوز فعالیت به مسئولان آژانس «تعطیلات رویایی» 15 روز مهلت داده شود تا رضایت همه‌ مسافرانی که توسط این آژانس به جام جهانی اعزام شده‌بودند را جلب کند.

 

البته این مدت با سر رسیدن 15 روز مجدد تمدید و به 10 روز دیگر افزایش یافت چنانکه در نهایت آژانس «تعطیلات رویایی» 25 روز فرصت داشت تا رضایت مسافرانش را جلب کند.

 

اما پس از پایان مهلت تعیین شده بالاخره اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از باطل شدن پروانه فعالیت آژانس «تعطیلات رویایی» خبر داد چراکه در مهلتی که به این آژانس داده شده‌بود نتوانست رضایت شاکیان را جلب کند.

 

به گزارش CHN، آژانس «تعطیلات رویایی» از فرصت 20 روزه خود برای ارائه تقاضای بررسی مجدد پرونده تعلیقش به معاونت گردشگری کشور استفاده کرد. چنانکه «عبدالناصر میرچی» مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری با اعلام این خبر به CHN گفت: «این دفتر خدمات مسافرتی اعتراض خودرا به معاونت گردشگری ارسال کرده‌است. در این راستا در یکی از جلسات کمیسیون عالی که به ریاست بنده برگزار خواهد شد پرونده «تعطیلات رویایی »مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نظر قطعی خودرا پس از این جلسه اعلام خواهیم کرد.»

 

به گفته او حداکثر تا دو ماه آینده این جلسه برگزار خواهد شد و به غیر از شاکیان آژانس تعطیلات رویایی، مدیریت این دفتر خدمات مسافرتی و کارشناسان امر نیز در این جلسه حضور خواهند داشت.

 

میرچی با تاکید برآنکه حکم اداره کل تهران معتبر است یادآور شد: «طبق حکمی که از سوی مدیرکل استان صادر شده‌است آژانس تعطیلات رویایی تعطیل شده‌است و هر فعالیتی که در زمان تعطیلی انجام دهد تا فرجام خواهی، غیر قانونی و غیر مجاز خواهد بود.»

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری با تاکید برآنکه قطعا استان تهران بر عملکرد این آژانس نظارت خواهد داشت گفت: «قرار نیست اعتراضات انجام شده طبق مرجع قبلی بررسی شود بلکه در این کمیسیون عالی تمام موارد از اول مورد بررسی قرار خواهد گرفت و طرفین مطالب خودرا عنوان خواهند کرد پس از درج صحبت طرفین، تمام مطالب مورد بررسی قرار می‌گیرد و حکم نهایی اعلام می‌شود.»

 

او درخصوص تکلیف شاکیان تا مشخص شدن وضعیت پرونده آژانس تعطیلات رویایی در کمیسیون عالی گفت: «اداره کل استان تهران به عنوان استانی که اختیار دارد و آژانس زیر نظر این استان است مکاتبات لازم را انجام داده‌است. چنانکه گفته می‌شود این آژانس وثیقه 2 میلیون تومانی نزد فدراسیون فوتبال دارد که بهره بری از آن باید مورد بررسی قرار گیرد.»

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.