جواهرات سلطنتی، بازیگران قصه‌های تهرانگردی می‌شوند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - نخستین تور قصه گویی در موزه‌های تهران با روایتی از قصه‌های جواهرات سلطنتی برگزار می‌شود.

 

«علیرضا عالم نژاد»، که همه او را به عنوان راهنمای تهرانگردی می‌شناسند این‌بار می‌خواهد روایتی جدید از داستان‌های تهران را با گردشگران در میان بگذارد.

 

او در این خصوص به خبرنگار گردشگری CHN گفت: «در بسیاری از مواقع هنگامی که مخاطب در موزه قدم می‌زند در میان اشیایی قرار می‌گیرد که پیشینه‌ای جز چند سطر توضیح از آن نمی‌داند. این درحالی است که حتا کوچکترین شی موزه‌ای داستانی بلندبالا در پس خود دارد.»

 

به گفته عالم نژاد، در بسیاری از مواقع برقراری ارتباط بین مخاطب و اشیای موزه‌ای سخت اتفاق می‌افتد درحالی که این اشیا می‌توانند بازیگران داستانی باشند که قصه وار برای مخاطب تعریف شود.

 

این راهنمای گردشگری با اشاره به آنکه خیلی وقتی‌ها، نورپردازی و چیدمان آثار موزه‌ای سبب سردرگمی مخاطبان می‌شود یادآور شد: «می‌توان با زمینه سازی و تعریف داستان و قصه‌ اشایی موزه‌ای نه تنها علاقه را در مخاطب برای بازدید از موزه‌ها افزایش داد بلکه شرایط بازدید را بهبود بخشید.»

 

عالم نژاد، قرار است در سفر یک روزه مخاطبانش به موزه جواهرات سلطنتی که بازدید آن در روزهای شنبه تا سه شنبه ، از ساعت 14 تا 16:30 امکان پذیر است، روایتی از 5 داستان تاریخی را برای مسافرانش تعریف کند. در واقع جواهرات سلطنتی بازیگران داستانی خواهند شد که قرار است مخاطبان موزه از آن دیدن کنند.

 

این داستان‌ها در نشست تخصصی که قبل از بازدید برگزار می‌شود نقل خواهد شد و «سپیده حسامی» کارشناس جواهرات که خود جواهر ساز نیز هست درخصوص انواع سنگهای قیمتی و تراش های خاصی که در دنیا متداول است صحبت می‌کند و از هنر و صنعت جواهرسازی سخن می‌گوید.

 

اینگونه در سفری جادویی به موزه جواهرات سلطنتی، قصه‌ها و تخصص جواهرسازی زمینه ساز بازدید از موزه می‌شود و مخاطب پس از حضور خود در زرق و برق موزه گم نخواهد شد بلکه این جواهرات بازیگران داستان‌هایی تاریخی می‌شوند.

 

اطلاعاتی از جمله، چگونگی جمع آوری جواهرات و شکل گیری موزه جواهرات سلطنتی،  آشنایی با کاربرد و اهمیت جواهرات سلطنتی،  ارائه اطلاعات پیرامون انواع سنگهای قیمتی و مسائل مرتبط با آنها،نقش هنرمندان و صنعتگران این حرفه در خلق آثار با توجه به شرایط اجتماعی و سیاس و   روایت قصه های جواهرات سلطنتی از جمله برنامه‌های این تور خواهد بود.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.