هر شش گردشگر مساوی با یک شغل (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین الملل ـ هر شش گردشگر درنپال مساوی با یک شغل است.

 

به گزارش صنعت گردشگری در کشور نپال فرصت کسب درآمد و تامین زندگی بهتر برای گروه‌های کم درآمد محلی فراهم کرده است.

 

طبق بررسی‌های انجام شده تسط موسسات مطالعات اشتغال توریسم درسال 2014 که برای نخستین بار درباره کشور نپال صورت گرفته، روشن شده است که مجموعا 797 ،616 گردشگر به این کشور وارد شده‌اند که به تولید اشتغال برای 138.148 نفر منجر شده است.

 

نرخ اشتغال در بخش گردشگری نپال حاکی از آن است که از هر 6 گردشگر ورودی به این کشور در یک دوره یک ساله یک شغل ایجاد می‌شود. با این حال این میزان بسیار کمتر از میزانی است که از سوی سازمان گردشگری جهانی درباره کشورها اعلام شده است. طبق گزارش سازمان توریسم جهانی هر گردشگر برای 12 نفر ایجاد اشتغال می‌کند.

 

همچنین از محاسبات اقتصادی رسمی که پیشترانجام شده نیز کمتر است. این بررسی‌ها نشان می دهد که نپال باید برای چالاک کردن صنعت گردشگری در اقتصاد این کشور اقدامات جدی تری انجام دهد.

 منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.