رونق بازارهای سفر عربی با گردشگری خانواده (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از میراث فرهنگی، بازار سفر عربی برای سال 2015 قصد دارد بر موضوع سفرهای خانوادگی تمرکز کند. این تصمیم با توجه به انتشار آمارسالانه از میانگین رشد 4.75 درصدی این سبک از گردشگری در سال است که گردش و ارزش مالی آن تا سال 2018 به بیش از 180 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

سفرهای خانواده محور مجموعا حدود 12.5 درصد از کل بازار 1.07 تریلیون دلاری صنعت جهانی گردشگری را تشکیل می‌دهد.

 

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه تحقیقات آماری"تامسون رویترز" ارزش مالی توریسم خانواده درسطح جهانی درسال 2013 بیش از 140 میلیارد دلار بوده است. این رقم طبق پیش بینی ها در سال 2020 با نرخ رشد 4.79 درصد افزایش می‌یابد که در مقایسه با نرخ رشد کل صنعت جهانی توریسم که تنها 3.8 درصد در مدت مشابه براورد شده، رقم جالب توجهی است.

 

طبق گفته نادج نوبلت مدیر نمایشگاه بازار سفرهای عربی، بازار تقاضا برای سفرهای خانوادگی در سطح منطقه‌ای کشورهای عرب همچنان رو به رشد دارد و تا سال 2020 ظاهرا این روند ادامه خواهد داشت. یک واحد اطلاعات اقتصادی برآورد کرده است که با توجه به رشد جمعیت در کشورهای منطقه خلیج فارس که تا سال 2020 از مرز 53.3 میلیون نفر خواهد گذشت، 24 درصد از آن ها زیر 15 سال سن دارند که به معنی رشد صنعت گردشگری خانواده درمنطقه نیز می‌تواند باشد.

 

بانک اقتصاد اسلامی در دبی طبق بررسی‌هایی اعلام کرده است که امارات با قدرت خرید بیش از 10 میلیارددلار، برترین منبع برای بازار سفرهای خانوادگی خواهد بود.

 

تحقیقات دیگر از سوی موسسه فناوری تجارت ویزا نشان داده است که عربستان سعودی بزرگترین منبع ارز خارجی از طریق گردشگران ولخرج سعودی در سفرهای خارجی است که میانگین آن برابر با 6.666 دلار به ازای هر سفر برآورد شده است. این رقم در بریتانیا برای هر سفر تعطیلات سالانه 5.800 دلارآمریکا برآورد شده است.

 

با وجود چنین علایم رشدی در صنعت سفرهای خانوادگی با این حال الگوی خرج و هزینه مسافران حاکی از نوعی چالش استراتژیک درکنار فرصت‌های تازه رشد برای دستگاه‌های دولتی، هتل‌ها و تامین کنندگان خدمات گردشگری در سراسر منطقه خاورمیانه و خلیج فارس عربی است که به تناسب تنوع نیازها و خدمات مطرح در توریسم خانواده و افزایش توقعات فرهنگی این گردشگران راضی کردن آن ها را دشوار می‌کند.

 

در همین راستا بازار گردشگری و سفر عربی در سال 2015 سمینارها و همایش‌هایی با تمرکز بر این مشکلات طراحی کرده است که موضوعاتی چون: مقصدهای منطقه خلیج فارس چگونه می‌توانند در بازار گردشگری و سفرهای خانوادگی جذاب‌تر و پرسودتر شوند و نیز درباره توسعه تسهیلات ویژه مسافران خانوادگی و ارائه گزینه‌های اقتصادی‌تر در بخش اقامتی مباحثی را مطرح کرده‌اند.

 

کشورهای خاورمیانه و منطقه خلیج فارس خانواده‌ها در بخش ها و گروه های بزرگ و در قالب کمپانی‌های بزرگ همانند شرکت هزاره دست به سفرمی‌زنند و این شرکت‌ها پیوسته در تلاش برای توسعه وطراحی برندهای تازه‌تر برای ارائه خدمات منحصر به فرد در تامین نیاز مسافران خانوادگی هستند.

 

ارائه بسته‌های مسافرتی برای جذب مسافران خانوادگی نیز از نظر تاریخی سبب رشد این بخش از گردشگری منطقه شده است. ابوظبی و دبی از بهترین مقصدهای گردشگری از نظر ارائه خدمات و جاذبه های خانوادگی با استانداردهای عالی جهانی شناخته شده‌اند.

 

صنعت گردشگری خانوادگی و سفرهای خانوادگی اکنون طیف وسیعی از دیگر سبک‌های مسافرتی را دربر می‌گیرد که شامل توریسم سلامت، خرید، حمل و نقل، سفرهای تجملی و لوکس، سفر ورزشی و فرهنگی و میراثی و ماجراجویانه را دربرمی‌گیرد.

 

به گزارش عرب نیوز سفرهای خانوادگی با توجه به درآمد هنگفت سالانه‌ای که طبق آمارهای جهانی در بر دارد، بازار خوبی برای رشد گردشگری در بازار سفرهای عربی است که درسال 2015 در مرکز همایش‎های بین‌المللی دبی از 4 تا 7 ماه مه برگزار خواهد شد.

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.