مجسمه 'جوفریزر' در فیلادلفیا جایگزین راکی افسانه‌ای می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ درفیلادلفیا هر روز صف بلندی از گردشگران مشاهده می‌شود که هرروز برای مشاهده و عکسبرداری از مجسمه"راکی بولبا" قهرمان سنگین وزن و جنگنده افسانه‌ای در فیلمی به بازیگری "سیلوستراستالونه" خلق شد، تجمع می‌کنند.

 

اکنون شهروندان و مقامات فیلادلفیا امیدوارند که گردشگران برای عکسبرداری درکنار مجسمه غول پیکر "جو فریزر" یک قهرمان واقعی ومشت زن مشهور امریکایی درزادگاهش تجمع کنند.

 

"رابین هیزل "که اخیرا از شهر اتاوا کانادا دیدار کرده می‌گوید احتمالا تعدادی به مراتب بیشتر از علاقمندان راکی برای دیدار و عکس یادگاری با مجسمه این قهرمان واقعی به اینجا سفر خواهند کرد. راکی شخصیت جالب و جذابی است اما درحال یک فیلم است و واقعیت نداشته است اما جوفریزر یک قهرمان واقعی است.

 

"استفان لین" هنرمندی که کار ساخت این مجسمه 9 فوتی غول پیکر را به انجام رسانده ، جوفریزر را به عنوان یک قهرمان محلی، حین انجام یک حرکت پانچ متوسط خلق کرده است. او می‌گوید فریزر نخستین جنگنده‌ای بود که توانست "محمدعلی کلی" را وقتی که بالاترین عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان را داشت، درسال 1971 مشت بزند.

 

لین می‌افزاید:«کاملا آشکار است که فریزر کاملا مصمم بود مقام اول را کسب کند وبخاطرآن مشت بخورد وهمین عزم و اراده او بود که او را موفق به کسب عنوانی کرد که می‌خواست و من فکر می‌کنم این همان چیزی است که برای تماشاگر این مجسمه الهام‌بخش است.»

 

هنگامی که فریزر در 1964 مدال المپیک توکیو را بدست آورد و رکورد حرفه‌ای 32-4-1 را با 27 ناک اوت درهم شکست دو باخت در برابر محمد علی داشت که یکی از آن‌ها رویارویی حماسی با محمد علی در 1975 بود.

 

هنگامی که فریزر براثر ابتلا به سرطان کبد در سن 67 ساگلی در گذشت جایگاه او در تاریخ ورزش از مدت‌ها پیش فراموش شده بود با این حال برگزاری یک کمپین جذب کمک‌های مردمی برای ساخت مجسمه یادبود او با استقبال زیادی مواجه شد و 4 اهدا کننده بزرگ به ویژه کار اهدای 160 هزار دلار برای ساخت این مجسمه و نگهداری آن را تقبل کردند.

 

این مجسمه گلی قرار است تا پایان سپتامبر 2014 به پایان برسد و سپس وارد مرحله قالب ریزی و سازه شده و قبل از این که با برنز پوشیده شود در نزدیکی مجموعه تفریحی "فینیکس لایو" کنار سه ورزشی استادیوم شهر قرار داده خواهد شد.

 

فعالان این کمپین در حال مذاکره و همکاری برای جلب موافقت مقامات شهری برای دریافت امکانات و تسهیلات برای جلب توجه و آسان سازی دیدار گردشگران ازاین مجسمه هستند.

 

"آرنود کرویکس" یک گردشگر هلندی که درحال عکسبرداری از مجسمه راکی بود درپاسخ به این سوال که مجسمه فریزر تا چه حد با استقبال عمومی مواجه می‌شود، گفت:« کمی احمقانه است که مردم یک شهر یک قهرمان غیرواقعی و داستانی داشته باشند. من به راکی علاقه دارم و عکسبرداری می‌کنم چون بخشی از خاطرات جوانی من است اما مردم فیلادلفیا باید یک قهرمان واقعی داشته باشند و جو فریزر یک قهرمان وشخصیت واقعی است.»

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.