صداي عشاير ايران» در پايتخت طنين انداز مي‏شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

ه دستور رئيس جمهور و با هدف آشنايي مردم با فرهنگ و آيين‏هاي اقوام مختلف ايراني، 14 تا 19 بهمن سال‏جاري، جشنواره ملي «صداي عشاير» در نمايشگاه بين‏المللي تهران ميزبان تمام عشاير کشور مي‏شود.

«منوچهر جهانيان»، معاون گردشگري کشور، در نشست خبري نخستين جشنواره ملي صداي عشاير به تشريح بخش‏هاي مختلف اين رويداد ملي گردشگري پرداخت و گفت: نخستين جشنواره ملي صداي عشاير ساعت 15 روز 14 بهمن با حضور رئيس جمهور در محل نمايشگاه‏هاي بين‏المللي تهران افتتاح مي‏شود.

وي با اشاره به نامگذاري روزهاي مختلف اين جشنواره افزود: هر روز از اين جشنواره با يک عنوان نامگذاري شده است که به ترتيب عبارتند از عشاير و انقلاب اسلامي، عشاير و جلوه‏هاي زندگي، عشاير و توليد ملي، عشاير و کوچ‏نشيني و عشاير و مهمان‏نوازي است.

اين مقام مسوول همچنين از نمايش نمادين کوچ عشاير در 13 بهمن خبر داد و گفت: 13 بهمن ماه کوچ عشاير نيز با تمام ابعاد و ملزومات مرتبط از جمله احشام به طور نمادين از ميدان ونک تا ضلع شمالي نمايشگاه بين‏المللي تهران از ساعت 13 تا 17 برپا مي‏شود.

وي بخشي ديگر از اين جشنواره را ثبت کوچ عشاير خواند و گفت: با توجه به اينکه هفته گذشته در هفتمين نشست شوراي ثبت، پرونده کوچ عشاير تکميل و آماده شد، در افتتاحيه اين جشنواره لوح ثبت ملي و تمبر اختصاصي کوچ عشاير نيز رونمايي مي‏شود.

«جهانيان» با اشاره به ثبت جشنواره ملي عشاير در تقويم سازمان جهاني جهانگردي تاکيد کرد: دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي در رابطه با برگزاري اين جشنواره ايران پيامي صادر کرده‏ است که در مراسم افتتاحيه آن قرائت خواهد شد.

معاون گردشگري کشور هدف از برگزاري اين نمايشگاه را معرفي جلوه‏هاي زندگي، غذا، پوشاک، موسيقي مقامي، آيين عروسي و عزاداري عشاير عنوان کرد و گفت: جشنواره ملي عشاير در 40 هزار متر فضاي نمايشگاهي مسقف و روباز با نمايش جلوه‏هاي مختلف زندگي و هنرهاي دستي عشاير برپا مي‏شود.

خاطر نشان مي‏شود، اين نشست خبري با حضور معاونين ميراث فرهنگي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، رئيس سازمان امور عشايري و معاون نمايشگاهي وزارت بازرگاني، صنعت و تجارت برگزار شد.

منبع : ichto.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.