گردشگران ترک به ایران روی خوش نشان دادند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه گردشگری ـ کارگروه گردشگری استان‌های ازمیر و وان ترکیه در قالب هیاتی رسمی آذرماه سال جاری به تبریز سفر خواهدکرد تا راه‌های همکاری دوجانبه و چگونگی راه اندازی تورهای گروهی ترک‌ها به ایران را بررسی کنند.

 

«مجید شکاری»، مدیرعامل شرکت آسمان پرواز ایرانیان با اعلام این خبر گفت: «اواخر شهریور سال جاری نمایشگاهی در شهر وان برگزار شد که شرکت آسمان پرواز ایرانیان به‌عنوان تنها آژانس ایرانی شرکت‌کننده در این نمایشگاه توانست تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه با مسؤولان گردشگری استان‌های وان و ازمیر ترکیه منعقد کند. طبق این تفاهم‌نامه، کارگروهی از استانداری ازمیر به همراه استاندار وان اوایل آذر به ایران سفر خواهندکرد تا از نزدیک از زیرساخت‌های گردشگری، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی شمال‌غرب کشور دیدن کرده و درباره راه‌های همکاری متقابل و چگونگی ایجاد انگیزه برای سفر گردشگران ترک به ایران گفت‌وگو کنند.»

 

شکاری در ادامه افزود: «پس از سال‌ها تجربه اجرای تورهای خروجی به ترکیه، وقت آن شده است که جهت گردشگری در این مسیر را تغییر دهیم و بسترهای لازم را برای ورود بیشتر گردشگران ترک به ایران فراهم کنیم. ارائه بسته‌های مناسب سفر طبق نیاز گردشگران ترک، علاوه بر رونق چرخه گردشگری در ایران منافع بسیار چشمگیر تبلیغاتی در عرصه بین‌المللی نیز دارد که در عرصه دیپلماتیک، نیاز به پرداخت هزینه های بسیار سنگینی دارد.»

 

وی با اشاره به رشد چشمگیر ترکیه در صنعت گردشگری گفت: «ترک‌ها طی سال‌های اخیر رشد بسیار خوبی در صنعت گردشگری داشته‌اند و سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر بین‌المللی هستند. از این رو می‌توانند نقش بسیار مثبتی در تغییر تصور گردشگران بین‌المللی در خصوص ایران ایفا کنند.»

 

 به گفته شکاری با وجود شباهت‌های فراوان تاریخی و فرهنگی و مشترک بودن دین و آداب و رسوم بین ترک‌ها و ایرانی‌ها، تصور درستی از زندگی اجتماعی در ایران وجود ندارد و بیشتر تحت تاثیر تبلیغات غرب هستند. برای همین اقداماتی از قبیل شرکت در نمایشگاه‌ها، دیدارهای رسمی در بخش خصوصی دو طرف می‌تواند زمینه‌های لازم را برای تبادل گردشگر با موازنه صحیح ، فراهم کند تا آنها به تصویر درستی از کشور ما برسند.

 

وی در پایان گفت: «انجمن هنرمندان وان، جامعه هتلداران وان و چند شرکت مسافرتی ترک از دیگر گروه‌هایی  هستند که طبق توافق در نمایشگاه تا قبل از پایان سال به ایران سفر خواهندکرد.»

 

نمایشگاه گردشگری وان با حضور بیش از 60 گروه از هتلداران، آژانس‌داران، تولیدکنندگان صنایع‌دستی، شرکت‌های حمل و نقل توریستی از کشورهای ترکیه، عراق، ارمنستان، آذربایجان و ایران 27 تا 30 شهریور به مدت 4 روز در شهر وان برگزار شد.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.