رشد 250 درصدی ورود توریست به اصفهان (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از ایمنا، مهدی جمالی نژاد در جلسه مشترک با هیأت مدیره اتاق تعاون استان اصفهان با بیان اینکه پتانسیل گردشگری در استان اصفهان و جاذبه و قابلیت های بالای گردشگری بهترین فرصت اقتصادی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در استان است، اظهار داشت: در دیداری که با سلطانی فر معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کشور داشتم وی عنوان کرد "ما امروز در صنعت، کشاورزی، خدمات و ... با مشکل مواجهیم و بهترین گزینه برای نجات اقتصاد کشور تقویت گردشگری و سرمایه گذاری در این خصوص است". 

وی با اشاره به اینکه امسال از سفیرانی که در ایران هستند دعوت کردیم تا از مراکز گردشگری اصفهان بازدید کنند، افزود: با انجام این رایزنی ها و اقدامات فرهنگی صورت گرفته، در حال حاضر ۲۵۰ درصد رشد توریست نسبت به سال های گذشته داشته ایم.

مشاور عالی شهردار اصفهان پیشنهاد کرد در خصوص گردشگری استان اتاق فکر فعال تشکیل و تصمیم گیری شود. 

رئیس هیأت مدیره اتاق تعاون نیز در این نشست با اشاره به سخنان رئیس جمهور در دیدار با برنده ایرانی الاصل جایزه نوبل که وی عنوان کرده بود " تنها راه نجات اقتصاد ایران، گردشگری است"، گفت: در بخش تعاون ظرفیت های بالقوه بسیار خوبی برای توسعه گردشگری وجود دارد که اگر مورد استفاده بهینه قرار بگیرد قطعاً نتایج قابل توجهی خواهد داشت.

عباس حاج رسولیها تاکید کرد: برای ورود بخش تعاون به توسعه گردشگری استان، شرکت تعاونی گردشگری فرهنگیان استان تأسیس شود.

عضو هیأت مدیره اتاق تعاون نیز اظهار داشت: متأسفانه با آشنایی که از صنعت توریسم و گردشگری کشور دارم، در این حوزه ثبات وجود نداشته و تصمیمات به صورت مقطعی است. 

حامدیان پیشنهاد کرد: اداره مراکز گردشگری به تعاونی ها واگذار شود.

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.