از کیفیت گردشگری غافل شده ایم (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه مجلس: رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری می گوید مسئولان تنها به کمیت گردشگران ورود به ایران توجه می کنند و از کیفیت آنها غافل شده اند، درحالی که بالابردن کیفیت گردشگری باعث بالا رفتن کمیت آن می شود.

 

جواد هروی، رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس در گفت و گو با خبرگزاری میراث فرهنگی از کم توجهی به کیفیت گردشگری و گردشگرانی که وارد ایران می شود انتقاد می کند.

 

او می گوید «در تمام مصاحبه ها، برنامه ها و همایش هایی که در حوزه گردشگری برگزار می شود، تنها به کمیت گردشگران مورد توجه قرار می گیرد و از کیفیت آنها غافل می شویم. درحالی که کیفیت گردشگر از کمیت آن بسیار مهم تر است.

 

هروی تاکید می کند «تا زمانی که نتوانیم شرایط مناسب برای زیرساخت های کیفی گردشگری را فراهم کنیم، حتی کمیت گردشگران نیز تغییر نمی کند. ما باید کیفیت را بالا ببریم تا کمیت بهتر شود، اما برنامه های ما برعکس این موضوع است. ما اول به دنبال جذب گردشگر هستیم و در مرحله بعد به فکر فراهم آوردن شرایط می افتیم. این رفتار با گردشگر اشتباه است».

 

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری با تاکید بر این نکته که «ما زیر ساخت های لازم برای گردشگری با کیفیت نداریم»، توضیح می دهد: تا زمانی که ما در آستانه کار قرار نگیریم و تا زمانی که ما برای حضور گردشگران شرایط لازم را نداشته باشیم، امکانات تامین نخواهد شد. الان چندین سال است که مسئولان سخن از بهبود زیر ساخت های لازم برای جذب گردشگر می زنند اما خبری از بهبود وضعیت زیر ساخت ها نیست».

 

هروی تاکید می کند «معتقدم تا زمانی که تعداد زیادی گردشگر وارد نشود و تا زمانی که گردشگر به ایران نیاید و کنار خیابان نخوابد و آژانس های ما کارشان مختل نشوند و شبکه های هوایی ما کمبود را به عینه نبینند، سراغ بهبود اوضاع نخواهیم رفت».

 

او با اشاره به این که بسیاری از گردشگرانی که وارد ایران می شود برای گردشگری مذهبی به کشور ما ما می آیند، می گوید: تعداد بسیاری از گردشگرانی که به ایران می آید، گردشگر دینی هستند. این گردشگر دینی را ما انتخاب نمی کنیم، او بر اساس آنچه موجود است به ایران می آید. ما زمانی می توانیم سخن از رونق گردشگری بزنیم که قدرت مانور روی گردشگر داشته باشیم. یعنی بتوانیم از کشورهای امریکای لاتین تا شرق آسیا گردشگر داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.