سقوط گردشگری قبرس با تحریم روسیه (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ تحریم روسیه، گردشگری قبرس را پس از ده سال رونق پیاپی،دچار تنزل شدید کرد.

 

وزارت گردشگری قبرس با اعلام این مطلب یادآور شد که اعمال تحریم‌ها سبب کاهش شدید ارزش روبل شده است که این امر خود کاهش قدرت خرید گردشگران روسی را درپی داشته و به کاهش سفر توریست‌ها در قبرس انجامیده است. این وزارتخانه همچنین پیش بینی کرده است که تعداد گردشگران روسی در قبرس در سال 2015 درحدود 15 تا 20 درصد کاهش داشته باشد.

 

این پیش بینی براساس آمارهای رسمی گردشگری روسیه در سال 2014 صورت گرفته که نشان از تنزل 30 درصدی تعداد سفر گردشگران روس به خارج از کشور دارد. آمار روسیه همچنین حکایت از آن دارد که روند کاهش تعداد گردشگران روسی در سال 2015 تشدید شده ودرحدود 40 تا 50 درصد تنزل یابد.

 

بر اساس آمار سال 2012: تعداد مسافرین ورودی به قبرس 2,392,223 نفر در سال 2011 بوده است که این تعداد  رشد 1.96%درصدی را نسبت به سال 2010 نشان میدهد. کشورهای اروپایی بالاترین تعداد توریست را با 94% داشته اند و کشور انگلیس با تعداد 705ر020ر1 بالاترین تعداد توریست به قبرس را داشته است.

 

درشرایط تنگنای مالی روسیه قبرس برای نخستین بار طی ده سال گذشته شاهد کاهش تعداد گردشگران خارجی شده است

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.