اسیدپاشی‌های اصفهان گردشگران را فراری می‌دهد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – با وجود آنکه اصفهان مهرماه امسال را با خبرهای خوبی از افزایش تعداد گردشگران ورودی آغاز کرد اما این‌ روزها فضای عمومی شهر اصفهان برای زنان، مملو از ترس درباره اسیدپاشی موتور سواران ناشناس شده‌است. ترسی که اطلاع‌ رسانی درست یا نادرست در شبکه‌های اجتماعی به آن دامن زده است .

 

در پیامی که در شبکه‌های مجازی منتشر شده آمده است: «در روزهای گذشته در اصفهان در مدت  یک هفته، 6 مورد اسید پاشی در پشت چراغ قرمز چهار راهها مشاهده شده که در تمام موارد هدف خانم‌ها بوده‌ اند لطفاً اطلاع‌رسانی کنید و شیشه خودروهای خود را بسته نگه دارید.»

 

با وجود آنکه در اطلاع‌ رسانی شبکه‌های مجازی آمار و اطلاعات از 13 تا پنج نفر متفاوت اعلام شده است، اما «سردار اشتری» جانشین فرمانده نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران از چهار فقره اسیدپاشی در اصفهان گزارش داده‌است.

 

لازم به ذکر است با توجه به حضور هزاران گردشگر در اصفهان بروز چنین اتفاقاتی که ترس و وحشت را در جامعه دامن می‌زند سبب ناامن شدن اصفهان و به تبع آن کاهش علاقه گردشگران برای سفر به این شهر می‌شود. این درحالی است که اصفهان جز نخستین مقاصدی است که گردشگران خارجی برای سفر خود به ایران انتخاب می‌کنند.

 

البته یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در گفت و گو با رسانه‌ها، دنباله دار شدن پدیده اسیدپاشی در اصفهان در دراز مدت را سبب به چالش کشیدن اقتصاد اصفهان و ایجاد رکودی جدی در صنعت توریسم دانست و گفت: «اگر این امر ادامه یابد گردشگران خارجی در سفر به ایران، اصفهان را از لیست گردشگری خود حذف خواهند کرد.»

 

 

با وجود آنکه برخی سعی دارند این موضوع را به بحث حجاب و عفاف و اشاعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مرتبط بدانند اما این عضو کمیسیون امنیت ملی این عمل را دقیقآ شبیه اقداماتی دانست که داعش در عراق و سوریه اجرا می‌کند.

 

به گزارش CHN، این روزها اصفهان در انتظار رسیدن قطار «عقاب طلایی» اروپا با 120 گردشگر نیز به سر می‌برد. قطاری که قرار است با حضور مسافرانش که متشکل از تجار و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهم و برجسته‌ای در صنعت گردشگری و دیگر صنایع است، زمینه ساز حضور سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت گردشگری شود.

 

باید توجه داشت که این قطار لوکس تا این لحظه 10 برنامه‌ زمانی دیگر را به مقصد ایران به‌ صورت رفت‌ و برگشت،‌ تنظیم و در جدول زمانی سفرهای خود اعلام کرده است و اصفهان یکی از اصلی‌ترین مقاصدی است که در آن حضور خواهند داشت. اگر اخبار اسیدپاشی در اصفهان ادامه یابد امکان خارج شدن اصفهان از لیست این سفر و سایر سفرها تا بوجود آمدن امنیت وجود دارد.

 

این درحالی است که بسیاری از گردشگران خارجی به واسطه دیدن اصفهان و شیراز که دو قطب معماری اسلامی و قبل از اسلام را در بر دارند به ایران سفر می‌کنند و از سایر شهرها نیز دیدن می‌کنند. اگر تنها یکی از این مقاصد مهم از لیست سفر آنها خارج شود، نمی‌توان به حضور دوباره گردشگران خارجی دل بست.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.