سوت قطار بوداپست – تهران در زنجان به صدا درآمد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

برگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – بالاخره قطار لوکسی که با 65 مسافر و 35 خدمه بوداپست را به مقصد ایران ترک کرده بود نخستین توقف خود را در زنجان داشت.

 

این قطار که با حدود 4 ساعت تاخیر به دلیل توقفی که در منطقه وان داشت وارد ایران شد عصر روز گذشته در راه آهن زنجان نخستین توقف خود را با حضور مسئولان استانی  به انجام رساند تا پس از بازدید از سلطانیه، این شهر را به مقصد یزد ترک کند.

 

با وجود آنکه گفته می شد هزینه سفر دو هفته ای با این قطار از 14 هزار تا 35 هزار دلار است اما قطاری که از شرکت عقاب طلایی وارد ایران شد با بلیط هایی از 9 تا 14 هزار دلار فروخته شده بود.

 

«تیم لیتر» رییس شرکت عقاب طلایی در این خصوص به خبرنگار CHN گفت: «این نخستین قطار توریستی از شرکت عقاب طلایی است که وارد ایران می شود و نخستین توقف خود را در ایران دارد. ما قطارهای لوکس دیگری نیز داریم که با بلیط 35 هزار دلار به فروش می رسند. البته این قطار در مسیر روسیه فعال است و قطاری که در مسیر بوداپست – تهران فعال شده دارای هزینه بلیط 9 تا 14 هزار دلار است. سعی می کنیم قیمت بلیط این سفر را پایین نگهداریم.»

او با تاکید برآنکه تا سال 2016 تمام بلیط های این قطار فروخته شده اند گفت: «ظرفیت این قطارها 67 نفر است که برای هر سفر می توان این تعداد بلیط را فروخت. در حال حاضر نیز بلیط های برگزاری دو سفر در سال جاری و 9 سفر برای سال آینده میلادی فروخته شده است. علاقه مندان بسیاری هستند که دوست دارند به ایران سفر کنند. ایران کشوری است که جاذبه های بسیاری برای جذب گردشگران دارد و مردمان مهربان و مهمان نواز نیز دیگر جاذبه ایران است.»

 

به گزارش CHN، تاکنون دو مسیر برای مسافران بوداپست به تهران تعریف شده است که مسیر نخست از شهرهای زنجان، یزد، اصفهان و شیراز می گذرد و به تهران ختم می شود و مسیر دوم از تهران آغاز می شود و به مشهد، کرمان ، شیراز و اصفهان می رسد.

 

رییس شرکت عقاب طلایی در پاسخ به CHN مبنی بر تعریف مسیری جدید برای حضور گردشگران با این قطار لوکس گفت: «چند تور مختلف برای حضور گردشگران در ایران تعریف کرده ایم که بم و کرمان را نیز شامل می شود. احتمال آنکه شهرهای دیگر نیز در این مسیرها بگنجند زیاد است اما با توجه به آنکه قطار شبها از مسیرها حرکت می کند نمی توان همه مسیرها را در برنامه قرار داد.»

 

او با اشاره به آنکه مسیر ریلی ایران همانند مسیر ریلی است که در ترکیه طی کردند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اظهار کرد: «ایران پتانسیل های فراوانی برای توسعه گردشگری ریلی دارد و باید از این ظرفیت ها استفاده کند.»

 

لیتر همچنین به امنیتی که در ایران احساس کرده است اشاره کرد و گفت: «داعش مشکل همه ماست و فقط این منطقه با آن درگیر نیست بلکه این احساس ناامنی در تمام دنیا است اما ایران از امنیت برخوردار است.»

 

به گزارش CHN، قطار عقاب طلایی نخستین سفر خود به ایران را با حضور مسافرانی از 11 ملیت همچون آلمان، فرانسه، آمریکا، انگلیس، هلند، دانمارک، ایسلند و مکزیک همراه ساخت تا در سفر دیگر میزبان مسافرانی با ملیت های دیگر باشد.

 

به گفته «ابراهیم پورفرج» رییس آژانس پاسارگادتور مجری این تور در ایران، هریک از این گردشگران می توانند در حدود 2 هزار دلار درآمد را برای ایران به همراه داشته باشند.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.