سه سال قرآن خواندم بعد به ایران آمدم (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از ایسنا، «جویس جانسون» 84 سال دارد و مادر سه فرزند است. مادر شدن را جزو اتفاقات شگفت‌انگیز زندگی‌اش می‌داند و بی‌آنکه سوالی در این‌باره پرسیده شود، درباره این‌که سال‌های زیادی است مادر شده، سخن می‌گوید. او جزو پیرترین مسافران قطار لوکسی است که چند روز پیش به ایران آمد.

 

جویس اولین‌بار است که به ایران سفر می‌کند، اما مطالعه زیادی درباره‌ی این کشور داشته و همه‌چیز درباره‌اش می‌داند؛ حتا این موضوع را که هتل خوب در ایران سخت پیدا می‌شود، برای همین هم با قطار سفر کرده که نگرانی از این بابت نداشته باشد و سفر به ایران را از دست ندهد.

 

او که تبعه آمریکاست می‌گوید: به خاطر نبود هتل مناسب در ایران تصمیم گرفتم با قطار سفر کنم، من اطلاع دارم هتل خوب در ایران کم پیدا می‌شود؛ اما امیدوارم شرایط مهیا شود تا آمریکایی‌ها در ایران هتل‌هایی را بسازند.

 

جویس که درباره معماری اسلامی و ایرانی مطالعات گسترده‌ای داشته، اظهار می‌کند: ساختمان‌ها، معماری‌ها، کاشی‌کاری‌ها و تمدن ایرانی بسیار شگفت‌انگیز و دوست‌داشتنی هستند، برای همین می‌خواستم به ایران سفر کنم. ایران کشوری صلح‌طلب و آرام است که از مردم‌اش خوبی‌های زیادی شنیده‌ام و آن‌ها را خیلی دوست دارم.

 

این گردشگر آمریکایی درباره خواندن قرآن هم توضیح می‌دهد: بعد از آن‌که مطالعاتی درباره معماری اسلامی و ایرانی داشتم، شروع به خواندن قرآن کردم که سه سال طول کشید. علاوه‌بر این در شهری که زندگی می‌کنم (کالیفرنیا) گروه موسیقی داریم که درباره قسمت‌های مختلفی از قرآن مطالعه و بحث می‌کنند، یکی دیگر از مطالعات اخیر این گروه جاده ابریشم بوده، این مطالب برای من واقعا جالب و شگفت‌انگیز بوده‌اند.

 

جویس که تا به حال فقط درباره‌ی ایران مطالعه کرده بود، می‌گوید: خیلی هیجان زده‌ام که در این سن فرصت پیدا کردم ایران را از نزدیک لمس کنم. 

منبع : ایستا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.